Išdrįsk kurti verslą

Dažnas žmogus pasvajoja, kaip gerai būtų gyventi patogų ir turiningą gyvenimą, dirbti sau patinkantį darbą ir būti pačiam sau bosu. Deja, dažniausiai tokios mintys ir lieka tik mintimis. Iš tikrųjų, užsidirbti galima iš visko. Savo svajones lengva paversti realybe, kadangi tai nėra taip sunku kaip dažnas įsivaizduoja. Svarbiausia – turėti verslo įdėją ir nestokoti ryžto jai įgyvendinti, o įsteigti įmonę galima ir neišėjus iš namų. Dar paprasčiau yra tiesiog nusipirkti jau įkurtą UAB, kuri gali užsiimti bet kokia leistina veikla. Dažnai pradedantis savo verslą žmogus dvejoja, ar jo originali idėja atsipirks. Galima drąsiai teigti, kad šios dvejonės tikrai pasitvirtins, jei žmogus neturės didžiulio noro bei neįdės visų savo jėgų šiai įdėjai įgyvendinti.
Kartais žmonių galvose gimsta tokios verslo idėjos, kurios atrodo neįgyvendinamos, tačiau atsiranda „užsispyrėlių“, kurie vis vien bando jas įgyvendinti ir daugumai tai pavyksta. Yra tūkstančiai pavyzdžių, kaip beprotiškai atrodančios idėjos buvo įgyvendintos ir virto sėkmingu verslu.
Vienas iš tokių pavyzdžių galėtų būti kulinaras Marcin Jabłoński. Padirbęs Anglijoje virtuvės šefu, po poros metų jis grįžo į Lenkiją gyventi pas savo žmoną. Lenkijoje jis turėjo dvi galimybes – atidaryti savo restoraną arba dirbti kažkieno kito restorane. Didžiausia problema buvo ta, kad jis nebenorėjo būti pavaldus kažkam kitam, o savo restorano atidarymui neturėjo pakankamai lėšų.
Netikėtai atsirado trečioji ir pati geriausia galimybė – užsidirbti pinigų neišeinant iš namų ir būnant pačiam sau vadovu. Viskas prasidėjo nuo to, kad Marcin kartu su žmona pasikvietė savo artimuosius vakarienės. Šeimininkas pasisiūlė išmokyti savo svečius paruošti išskirtinį maistą, ir, kadangi buvo dirbęs suši restorane, mokymus pradėjo būtent nuo šio patiekalo. Marcin erdvus butas buvo ideali vieta tokiam vakarui – virtuvė buvo įrengta specialiai maisto gaminimui su visais reikalingais indais, bei virtuve sujungta su svetaine, kurioje yra didelis stalas. Praleistas vakaras buvo ypatingai linksmas ir įdomus. Svečiams labai patiko ši pramoga, taigi jie apie tai papasakojo savo draugams, šie saviems ir taip “iš lūpų į lūpas” pasklido žinia apie valgio gaminimo pamokas ir degustacijas. Žmonės pradėjo domėtis šia nauja idėja ir taip atsirado pirmieji Marcin klientai.
Marcin pradėjo maisto gaminimo pamokas su degustacijomis supažindindamas savo klientus su pačiomis įvairiausiomis pasaulio virtuvėmis, o vėliau perėjo prie gurmaniškų patiekalų. Marcin Jabłoński klientų ratas pradėjo vis didėti, buvo sukurtas “Facebook” puslapis, o taip pat internetinė svetainė. Palaipsniui atsirado vis didesnių ir įvairesnių užsakymų. Maisto ruošimo bei degustavimo vakarai persikėlė į pačias įvairiausias vietas bei vykdavo įvairiausiomis progomis, tokiomis kaip vestuvės, gimtadieniai ir panašiai. Žmonės domėjosi šia paslauga, nes tai buvo kažkas naujo, viliojo galimybė sutaupyti laiko ir tuo pačiu metu papietauti intymesnėje aplinkoje nei restoranas. Šiuo metu virtuvės šefas yra laimingas ir teigia, kad užsidirba pakankamai bei daro gyvenime tai ką labiausiai mėgsta.
Verslo idėja gali gimti visiškai netikėtai, tereikia ta idėja patikėti bei pasinaudoti visomis pasitaikiusiomis progomis tai idėjai įgyvendinti. Daugelis sako, kad rinka jau yra perpildyta ir nieko naujo atrasti nebegalima, tačiau tai nėra tiesa. Lietuvoje yra daugybė miestelių, kuriuose turizmo, lasvalaikio bei pramogų sektoriai yra išvystyti labai silpnai arba neišvystyti visai. Čia trūksta restoranų, kavinių, kinoteatrų, poilsio sodybų ir kitų vietų laisvalaikio praleidimui.
Kaip pavyzdį galime pateikti Akmenę. Miestelis nedidelis, tačiau jame aktyviai verda kasdieninis gyvenimas. Nepaisant to, Akmenėje nėra pakankamai laisvalaikio užsiėmimų ir yra nepatenkinami visi vartotojų poreikiai. Informacinė svetainė ekonomika.lt skelbia, jog “Akmenė šaukiasi verslo”. Žurnalistatai atliko miestelio žmonių apklausą apie laisvalaikio praleidimą. Viena iš apklaustųjų teigė: „Kiek čia tų būrelių turime – šokių, dailės, muzikos. Nori kažko kitko – nėra. Tie, kurie išgali, vaikus vežioja į Šiaulius. Toli, bet yra tokių, kurie veža“. Pašnekovė tvirtino, kad užsiėmimų rajone trūksta visiems, tiek senjorams, tiek jaunimui: „Pavyzdžiui, norėtųsi sporto klubo. Gal kur kas ir įsirengęs rūsyje ką nors, tačiau nieko nežinome“. Paklausta, kodėl neatsiranda verslininkų, kurie užsiimtų tuo, respondentė teigė mananti, kad verslininkai norėtų ką nors pradėti, tačiau bijo, kad investicijos neatsipirks.
Apibendrinant, galima drąsiai teigti, kad kiekvienas, kuris turės valios, noro ir įdės pastangų, gali įgyvendinti savo svajones, kad ir kaip beprotiškai jos kitiems atrodytų.

Straipsnio autorius: FINITA Jolanta

Norėdami užsisakyti vieną iš FINITA UAB paslaugų arba gauti papildomą informaciją:

Užpildykite kontaktų formą ir mes su jumis netrukus susisieksime.

Rašykite el. paštu info@finita.lt (parašykite savo vardą, įmonės pavadinimą, savo klausimą ir mes su jumis netrukus susisieksime).

Skambinkite tel. +370 5 2335050 arba tel. +370 600 20027, skype vardas finita-baltic

Buhalterinės apskaitos tvarkymo kaina įmonėms – nuo 177 Lt (be PVM)

FINITA – Verslas lengvai!