A. Palionis: vienas svarbiausių ministerijos prioritetų – administracinės naštos mažinimas ūkininkams

2019 12 13

writing-pad-810542_960_720.jpg

Žemės ūkio ministerija, bendradarbiaudama su ES paramos žemės ūkiui (paramos už plotus ir gyvulius) gavimą kontroliuojančiomis institucijomis, inicijavo vykdomų patikrinimų peržiūrą – siekiama išvengti besidubliuojančių patikrų, sankcijų už mažareikšmius pažeidimus, taigi ūkininkų patikros bus optimizuotos.


„Ūkininkams dažnai yra užkraunama didelė administracinė našta – juos vargina perteklinės patikros, o sankcijos kartais yra taikomos net ir už mažareikšmius pažeidimus. Manau, kad daugelį žmonių, ypač jaunų, būtent tai atgraso nuo ūkininkavimo, todėl privalome imtis veiksmų nedelsiant“, – teigia žemės ūkio ministras Andrius Palionis.


Jau šiuo metu yra svarstomi teisės aktų pakeitimai ir sudarytas veiksmų planas, kurį įgyvendinus būtų galima optimizuoti kontrolę atliekančių institucijų patikras, švelninti sankcijas, atsisakyti perteklinių reikalavimų plotinėse priemonėse, išlaikant kokybinį patikrų reikalavimą.


Ūkininkai didžiąją savo laiko dalį turi skirti ūkio priežiūrai, o ne dokumentų tvarkymui ir kontroliuojančių institucijų atstovų priėmimui, – pabrėžia ministras A. Palionis.


 

Šaltinis: UKMIN.lt