Verslo pradžia, teisinės formos

Kam man pirkti įmonę, jeigu galiu pigiau įsisteigti?

Įsigyti jau įsteigtą įmonę renkasi verslininkai, norintys tuojau pat pradėti vykdyti sumanytą veiklą ir nenaudoti nuosavų lėšų įstatinio kapitalo (2500 EUR ar didesnio) suformavimui. Taip, tokia paslauga kainuoja apie 200-300 EUR brangiau nei įmonės įsteigimas, kaip ir kainuoja pinigų “užšaldymas”, prarastas laikas ir pastangos įmonės steigimui, PVM kodo gavimui ir kitiems veiklos pradžiai reikalingiems atlikti darbams. Jūs laisva valia galite apsispręsti kokią paslaugą užsakyti ir taupyt savo pastangas, laiką ar savo pinigus. Daugiau info apie galimybę įsigyti jau įsteigtą ir paruoštą darbui naują UAB – skyriuje ĮMONIŲ PARDAVIMAS.

Noriu steigti įmonę. Kokių dokumentų ar duomenų reikia?

Reikalingi steigėjo (-ų) ir būsimo įmonės vadovo asmens tapatybę patvirtinantys dokumentai bei gyvenamosios vietos adresai. Taip pat reikia nurodyti akcijų pasiskirstymą bendrovėje (jeigu bus daugiau nei vienas steigėjas), pateikti patalpų savininko sutikimą jam riklausančiose patalpose įregistruoti steigiamos įmonės registracijos (buveinės) adresą.

Įmonės steigimo dokumentai susideda iš:

 • Steigimo akto (1 steigėjas) arba steigimo sutarties (keli steigėjai);
 • Steigėjo arba steigėjų sprendimo;
 • Įmonės įstatų (UAB) arba nuostatų (MB);
 • Registrų centro JAR formų bei kitų būtinų dokumentų.

Daugiau informacijos apie įmonės steigimo dokumentus galite rasti Verslo D.U.K. – Kokie dokumentai naudojami steigiant UAB ir steigiant MB?

Nemokamus pavyzdinius įmonių steigimo dokumentus galite rasti FINITA verslo paslaugų skyriuje PAVYZDINIAI STEIGIMO DOKUMENTAI. Standartinius dokumentus, kuriuos galima naudoti steigiant įmonę, patvirtino Ūkio ministerija 2009 metais. Nuo to laiko pavyzdiniai steigimo dokumentai buvo keičiami, tobulinami daugybę kartų. Šiuo metu Lietuvoje yra pilnai veikianti įmonės steigimo sistema naudojant pavyzdinius įmonės steigimo dokumentus bei elektroninį parašą.

Kaip pradėti veiklą, verslą su nauja įmone per trumpiausią laiką?

Greičiausias būdas pradėti naują verslą yra jau įsteigtos naujos įmonės UAB įsigijimas. Visi dokumentai, reikalingi uždarosios akcinės bendrovės akcijų pirkimui – pardavimui bei vadovo keitimui, yra suruošiami per 1 dieną (Registrų centras pakeitimus registruoja iki 5 d.d.) ir verslininkai gali iškart pradėti vykdyti veiklą – pirkti, parduoti, teikti paslaugas, pasirašyti sutartis bei atlikti kitus reikalingus veiksmus (išskyrus banko operacijas, kurias galima atlikti tik Registrų centre įregistravus vadovo keitimą). Apie galimybę įsigyti naują UAB  – skyriuje ĮMONIŲ PARDAVIMAS.

Kiek laiko trunka naujos įmonės steigimas (įregistravimas)?

Naujos įmonės steigimo procesas užtrunka apie 3-4 d.d. Įmonės steigimo laikas gali pailgėti, jeigu:

 • įmonę steigia daugiau nei 3 steigėjai;
 • įmonės įstatinis kapitalas formuojamas ir pinigais, ir turtu;
 • įmonės steigėjas arba vienas iš kelių įmonės steigėjų yra užsienio fizinis arba juridinis asmuo;
 • įmonė steigiama su nestandartiniais įstatais, pvz. įvedami papildomi apribojimai įmonės vadovui, parenkamas sudėtingesnis įmonės valdymas, keičiamos kitos standartinuose įstatuose numatytos sąlygos arba įvedamos naujos sąlygos;
 • dėl kitų įmonės steigėjų ypatingų, nestandartinių pageidavimų.

Kuo skiriasi ir kokie privalumai bei trūkumai steigiant įmonę elektroniniu būdu ir tvirtinant pas notarą?

 • Įmonę steigiant  elektroniniu būdu:Privalumai – įmonės steigimas elektroniniu būdu trunka trumpiau nei įmonės registravimą tvirtinant notarų biure (įmonė įsteigiama per 2-3 dienomis trumpesnį terminą); pigiau – paslauga kainuoja apie 72,1 EUR mažiau nei įmonės registravimą tvirtinant notarų biure; be papildomo mokesčio suteikiamas FINITA priklausantis adresas pirmam įmonės registravimui.Trūkumai – klientui reikia pačiam nuvykti į registrų centrą perrašyti FINITA suteiktą elektroninį parašą (kaina apie 8 EUR); nėra galimybės keisti standartinių įstatų/nuostatų įtraukiant papildomas teises ar apribojimus;
 • Įmonės steigimas tvirtinant pas notarą:Privalumai – galimi nestandartiniai įstatai įtraukiant papildomas teises ar apribojimus; klientui užtenka vieną kartą atvykti į FINITA biurą ir patvirtinti steigimo dokumentus;Trūkumai – paslauga kainuoja brangiau 60-90 EUR nei steigiant el. būdu; nesuteikiamas nemokamas registracijos adresas, todėl steigėjas (-ai) turi duoti sutikimą registruoti įmonę savo nuosavose patalpose arba įsigyti mokamą registracijos adreso paslaugą;

Kokią tinkamiausią teisinę įmonės formą pasirinkti pradedant verslą? Kuo viena teisinė forma geresnė arba blogesnė už kitą?

FINITA rekomenduoja verslo pradžiai pasirinkti laiko patikrintą Lietuvoje populiariausios teisinės formos įmonę – UAB, kurią patogu valdyti, dalintis uždirbtą pelną bei atsakomybę. Daugiau info – skyriuje UAB STEIGIMAS.

Jeigu planuojate labai smulkų (šeimos) verslą, galite pasirinkti ir naujausios teisinės formos įmonę – Mažąją bendriją MB. Daugiau info – skyriuje MAŽOSIOS BENDRIJOS STEIGIMAS.

 • Uždaroji akcinė bendrovė UAB – populiariausia Lietuvoje teisinė įmonės forma. Didžiausias šios teisinės formos privalumas – ribota civilinė atsakomybė, t.y. bendrovė už savo sėkmingą ar nesėkmingą veiklą atsako tik savo turtu, o ne savininkų (akcininkų) turtu. Nėra apribojimų būti kelių ar dar daugiau bendrovių akcininku, todėl riziką vystant verslą galima paskirstyti. UAB akcijas lengvai galima parduoti ar kitaip perleisti, bendrovės valdymą apsprendžia akcijų (kontrolinio 51% paketo) pasiskirstymas bei akcininkų daugumos išrinktas bendrovės vadovas. UAB steigimą apriboja būtinas ne mažesnis kaip 2500 EUR dydžio įstatinis kapitalas. Išspręsti šią problem galima įsigyjant iš FINITA jau įsteigtą veiklai paruoštą UAB. Daugiau info – skyriuje ĮMONIŲ PARDAVIMAS.
 • Individuali įmonė IĮ – individualiam ir šeimos verslui sukurta įmonės forma, turinti nedideles mokestines lengvatas, tačiau didelę riziką dėl neribotos civilinės atsakomybės – IĮ atsakomybei padengti neužtekus įmonės turto už jos prievoles atsako IĮ savininkas. Įsteigti individualią įmonę gana paprasta – nėra minimalaus įstatinio kapitalo reikalavimo, tačiau uždaryti (likviduoti) ar perleisti (parduoti) šios formos įmonę yra sudėtinga. Individuali įmonė yra šiek tiek “atgyvenusi”, nepatogi ir jau retai verslo pradžiai pasirenkama įmonės forma, kurios mes nerekomenduojame pageidaujantiems steigti naują įmonę.
 • Mažoji bendrija MB – naujausia Lietuvoje įteisinta įmonės forma, sukurta labai smulkiam individualiam ar partnerių verslui vystyti. MB steigimui, kaip ir IĮ, nėra minimalaus įstatinio kapitalo reikalavimo, todėl ją įsteigti galima net neatidarius kaupiamosios banko sąskaitos. Skirtingai nei IĮ, Mažoji bendrija yra ribotos civilinės atsakomybės juridinis vienetas, t.y. įmonė atsako tik savo turtu, o su savininkų (MB narių) turtu atsakomybė už MB prievoles nesiejama. MB galioja tos pačios pelno mokesčio lengvatos kaip ir UAB, taip pat Mažoji bendrija gali apsieiti be samdomų darbuotojų ir nemokėti su darbo užmokesčiu susijusių mokesčių, bendrijos nariai gali gauti išmokas kaip pelną avansu bei kaip išmokas nariams, kurios apmokestinamos mažesniais mokesčiais nei darbo užmokestis. Plačiau apie MB veiklą, apmokestinimą ir kt. – skyriuje MAŽOJI BENDRIJA – D.U.K..  Nepaisant mokestinių ir valdymo privalumų, MB turi ir trūkumų – tai akcijų nebuvimas (nėra galimybės laisvai parduoti akcijas bei lengvai keisti sprendimų priėmimą priklausomai akcijų kiekio pasikeitimui), ne iki galo aiškus nuosavybės (dalių) perleidimas, ne toks aiškus kaip UAB valdymo pasidalijimas ir nario pasitraukimo principai. Dar vienas trūkumas – kolkas šios lietuviškos verslo formos nežino užsieniečiai, dėl to ją steigti rizikinga, jeigu norite užsienio partnerių pasitikėjimo ir pripažinimo. Nutarėte steigti MB – info rasite skyriuje MB STEIGIMAS

Domina registracijos adresas steigiamai įmonei arba perregistruojamai įmonei. Kokiuose miestuose suteikiate registracijos adresus?

Registracijos adresai suteikiami: Vilniuje, Klaipėdoje, Kaune, Alytuje, Joniškio raj., Rokiškio raj., Trakų raj., Alytaus raj. ir t.t.

Daugiau info apie registracijos adreso suteikimą – skyriuje REGISTRACIJOS ADRESO SUTEIKIMAS

Kokie mokestiniai privalumai ir trūkumai tarp UAB ir MB?

Išsamesnis atsakymas ruošiamas. Daugiau informacijos ieškokite čia: https://www.finita.lt/mazoji-bendrija/mazoji-bendrija-ar-uab/

Kas yra PVM kodas ir kam jo reikia?

Įregistravimas į PVM mokėtojų registrą suteikia įmonei galimybę atskaityti pirkimo PVM ir prievolę priskaičiuoti pardavimo PVM. Paprasčiau pasakius – jūs galite sumažinti savo mokėtinus VMI mokesčius (PVM, GPM, įmokas į Garantinį fondą ir pan.) atskaitydami PVM nuo įsigijamų jūsų įmonės veiklai reikalingų prekių ar paslaugų. Tuo pačiu jūs turite mokėti PVM nuo visų savo pardavimų, išskyrus PVM įsatyme numatytus atvejus (pvz. prekių ar paslaugų eksportas,  nekilnojamo turto nuoma ne PVM mokėtojams, mokymo paslaugos)

Informaciją apie prievolę registruotis PVM mokėtoju, savanorišką registraciją ir kitus atsakymus rasite skyriuje REGISTRUOTIS PVM MOKĖTOJU.

Įsiregistruoti PVM mokėtoju jums turėtų padėti jūsų buhalteris ar buhalterinių paslaugų įmonė. FINITA šią paslaugą savo klientams atlieka NEMOKAMAI. Daugiau apie FINITA pagalbą registruojantis PVM mokėtoju skaitykite skyriuje REGISTRAVIMAS PVM MOKĖTOJU.

Kiek užtruks PVM mokėtojo kodo gavimas įmonei?

Nuo 3 darbo dienų iki 2 savaičių, priklausomai nuo savivaldybės, kurioje registruota įmonė ir VMI aptarnaujančio atstovo.

Norėdami užsakyti FINITA paslaugas arba gauti papildomą informaciją:

 • Užpildykite kontaktų formą ir mes su jumis netrukus susisieksime.
 • Rašykite el. paštu info@finita.lt (parašykite savo vardą, įmonės pavadinimą, savo klausimą ir mes su jumis netrukus susisieksime)
 • Skambinkite tel. +370 5 2335050 arba tel. +370 600 20027, skype vardas finita-baltic

Jeigu norite sutaupyti ir įmonę įkurti su mažesnėmis išlaidomis, užsakykite FINITA naujų įmonių steigimo paslaugą – naujos įmonės UAB pilnas steigimas kainuos nuo € 195 + PVM. Apie įmonių steigimo paslaugas informaciją rasite skyriuje STEIGIMO PASLAUGŲ PAKETAI

Norite negaišdami laiko nusipirkti pilnai paruoštą darbui UAB – skaitykite skyriuje UAB PARDAVIMAS

Buhalterinės apskaitos tvarkymo kaina įmonėms – nuo € 77 + PVM


FINITA – Verslas lengvai!