Mažoji Bendrija

Sveiki,

Jeigu domitės Mažosios bendrijos steigimu, spauskite nuorodą MB STEIGIMAS – čia rasite steigimo kainas ir sąlygas.

Dar neapsisprendėte rinktis MB ar UAB – palyginimą rasite straipsnyje Mažoji bendrija ar UAB?

Nuo 2012 metų rugsėjo 1 d. norintieji pradėti savo verslą gali steigti naujos teisinės formos įmonę – Mažąją bendriją (MB). Mažoji bendrija – tai tarpinis variantas tarp individualios įmonės ir uždarosios akcinės bendrovės (UAB). Šios naujos juridinio asmens teisinės formos, apie kurią pirmą kartą pradėta kalbėti maždaug prieš trejus metus, labiausiai laukė visi norintieji kurti smulkų verslą.

Mažųjų bendrijų patrauklumą lemia ne tik supaprastintas verslo valdymas, bet ir jo steigimas. Vienas pagrindinių MB privalumų yra tas, kad, priešingai nei steigiant UAB, nėra reikalingas 2500 EUR įstatinis kapitalas. Įsteigus MB nuo pirmos dienos nereikia samdyti direktoriaus, o finansinę apskaitą gali tvarkytis patys mažosios bendrijos nariai. Taigi visus verslo steigimo formalumus galima sutvarkyti greičiau ir paprasčiau, o pagrindinį dėmesį skirti pačios verslo idėjos įgyvendinimui. FINITA siūlomos mažųjų bendrijų steigimo paslaugos šią procedūrą padarytų dar paprastesne, smulkesnę informaciją apie MB steigimo procedūrą galite rasti FINITA internetinėje svetainėje, skyriuje MAŽOSIOS BENDRIJOS STEIGIMAS. Dar vienas svarbus pranašumas yra tas, kad mažoji bendrija yra ribotos atsakomybės įmonė, taigi už jos skolas steigėjai neatsako asmeniniu turtu.

Tarp kitų MB privalumų yra minima įmonei taikoma Pelno mokesčio įstatyme numatyta 5 % lengvata (jei mažojoje bendrijoje yra ne daugiau kaip 10 darbuotojų ir jos metinė apyvarta neviršija 1 mln. litų),  „Verslumo skatinimo fondo“  teikiami mikrokreditai iki 86 000 litų naujai kuriamam verslui (į kuriuos taip pat įeina konsultacijos, mokymai, o paskoloms, suteiktoms iš „Verslumo skatinimo fondo“, kompensuojama 95 % sumokėtų palūkanų) bei priežiūros institucijų įsipareigojimas pirmaisiais veiklos metais pirmiausia dėmesį skirti MB konsultavimui, o ne baudimui. Daugiau informacijos apie mažosioms bendrijoms taikomas lengvatas Jums visada pasiruošę suteikti FINITA verslo konsultantai, o informaciją apie MB apskaitos vedimo įkainius rasite skyriuje APSKAITA. Patraukliai atrodo ir galimybė, atsižvelgiant į skirtingus verslo poreikius, mažosios bendrijos steigėjams (nariams) pasirinkti vieną iš dviejų mažosios bendrijos organų struktūrų. Pirmuoju atveju mažojoje bendrijoje gali būti tik mažosios bendrijos narių susirinkimas, kuris kartu būtų ir mažosios bendrijos valdymo organas. Antruoju atveju, mažojoje bendrijoje gali būti mažosios bendrijos narių susirinkimas ir vienasmenis valdymo organas – mažosios bendrijos vadovas.

Apibendrinant, galima išskirti šiuos svarbiausius mažųjų bendrijų privalumus:

  1. MB steigimui nereikalingas įstatinis kapitalas;
  2. MB yra ribotos atsakomybės įmonė, t.y. įmonės savininkai (steigėjai, dalininkai) neatsako savo turtu;
  3. Nebūtini vadovo ir buhalterio etatai įmonėje;
  4. Lankstesnis MB valdymas;
  5. Paprastesni apskaitos ir finansinių ataskaitų sudarymo reikalavimai;
  6. Galimybė pelną išmokėti avansu;
  7. SoDros įmokų (35,3%) bei SoDros „lubų“ lengvatos;

Nors, ekonomikos apžvalgininkų teigimu, tikrieji mažųjų bendrijų trūkumai išsryškės tik įsteigus pirmasias MB, panašu, kad ir iki tol visi sumanę pasirinkti šią verslo formą turės susidurti su nemažai sunkumų. Visų pirma, pačiomis pirmosiomis rugsėjo mėnesio dienomis paaiškėjo, kad kol kas verslininkai negalės steigti MB elektroniniu būdu – VĮ Registrų centras dar nėra įdiegęs tokią galimybę suteikiančių informacinės sistemos pakeitimų. Galimybę steigti MB elektroniniu būdu Teisingumo ministerija, pasiūliusi 178,20 Lt elektroninio MB įregistravimo kainą, žada sudaryti artimiausiu metu. Iki tol, visi sumanę steigtis MB turės susitaikytisu tuo, kad steigimui reikalingus dokumentus tvirtinant notarų biure ne tik užtruks ilgiau, bet ir kainuos nuo 50 iki 80 proc. brangiau, nei steigiant bendriją elektroniniu būdu. Verta paminėti ir tai, kad MB pelno apmokestinimo tarifas yra 5% didesnis nei individualios įmonės, taip MB praranda galimybę ateityję pritraukti strateginį investuotoją, kadangi MB nariais gali būti tik fiziniai asmenys.

Verslininkams, kurie nuspręs pasirinkti laiko patikrintą verslo formą, FINITA siūlo įsigyti kolkas populiariausios Lietuvoje teisinės formos įmonę – uždarąją akcinę bendrovę UAB. Daugiau informacijos apie UAB įsigijimą rasite skyriuje ĮMONIŲ PARDAVIMAS.

Naudinga informacija apie Mažąją bendriją:

Mažosios Bendrijos steigimas – apie MB steigimo procedūrą

MB STEIGIMAS – Mažosios bendrijos steigimo paslaugų kaina, terminai ir kitos sąlygos

Uždarosios akcinės bendrovės UAB, Individualiosios įmonės IĮ ir Mažosios bendrijos MB palyginimas

Verta žinoti – Mažoji Bendrija MB

Norėdami užsisakyti FINITA Mažosios bendrijos MB steigimo paslaugą arba gauti papildomą informaciją:

Užpildykite kontaktų formą ir mes su jumis netrukus susisieksime.

Rašykite el. paštu info@finita.lt (parašykite savo vardą, įmonės pavadinimą, savo klausimą ir mes su jumis netrukus susisieksime).

Skambinkite tel. +370 5 2335050 arba tel. +370 600 20027, skype vardas finita-baltic

Buhalterinės apskaitos tvarkymo kaina įmonėms – nuo € 77 + PVM

FINITA – Verslas lengvai!

Straipsnio autorius: FINITA Eglė

Ankstesni straipsniai apie MB:

Tikėkimės, kad Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos siūlymas įteisinti naujos teisinės formos juridinį asmenį, jį įgyvendinus, iš tikrųjų paskatins naujo verslo paprastesnį kūrimą ir atvers naujas verslo pradžios galimybes pradedantiems verslininkams.

Visgi yra didelė tikimybė, kad naujoji supaprastinta įmonės formą atneš ne tik naudą, bet ir padidins anksti žlungančių, apleistų verslų (įmonių) statistinį vidurkį, kadangi itin pigūs, paprasti daiktai (kokia numato būti Mažoji bendrija) bei paslaugos mūsų visuomenėje nėra vertinami. Nenuostabu, jei lietuviai, taipogi kaimynai latviai, pateisindami savo postsovietinį įvaizdį, netruks panaudoti paprastesnės įmonės formos greitai įgyvendinamoms ir mažai valstybės kontroliuojamoms finansinėms machinacijoms ar mokesčių vogimo aferoms.

Linkime Ūkio ministerijai bei už verslo skatinimą atsakingiems specialistams, institucijoms toliau ieškoti įdomių ir naudingų sprendimų smulkiam verslui ir tuo pačiu nepamiršti tokių prieštaringų lietuvių savybių, kaip apsukrumas (suktumas), įgimtas verslumas (kartais godumas), žingeidumas, paslaugumas, draugiškumas (taipogi arogancija) ir pan. :-)

Pasirodžius galimybei steigti Mąžają bendriją, informacija apie šios įmonės rūšies steigimo sąlygas, ypatybes bei galimybes bus patalpinta FINITA svetainėje https://www.finita.lt/mazoji-bendrija. Linkime sėkmingo verslo!


FINITA – Verslas lengvai

Ūkio ministerijos planai dėl “Mažosios bendrijos”:

Verslo aplinkos gerinimas

Planuojamos naujos galimybės smulkiajam verslui

Ūkio ministerija, siekdama paskatinti žmones užsiimti smulkiuoju verslu ir sudaryti palankias sąlygas minimaliomis išlaidomis įsitvirtinti, funkcionuoti ir konkuruoti rinkoje, siūlo įteisinti naujos teisinės formos ribotos civilinės atsakomybės juridinį asmenį – mažąją bendriją. Remiantis visuomenės paklausimais, apklausomis ir asocijuotų verslo struktūrų išsakytais pastebėjimais, šiuo metu Lietuvoje esamos teisinės formos ne visais aspektais atitinka smulkiojo verslo poreikių: steigimo tvarka, valdymo struktūra, sprendimų priėmimu, kapitalo formavimo reikalavimais. Individualioji įmonė, savo ruožtu, nesuteikia galimybės vykdyti veiklą daugiau nei vienam asmeniui ar sudaryti darbo sutartį su individualiosios įmonės savininku, taip užtikrinant jam socialines garantijas. Ūkinės bendrijos ir individualiosios įmonės nepatrauklumą lemia tai, kad jų dalyvių atsakomybė nėra ribota. Kooperatinė bendrovė (kooperatyvas) skirta jos narių ekonominiams, socialiniams ir kultūriniams poreikiams tenkinti, todėl nėra tinkama teisinė forma vykdyti įvairialypę ūkinę komercinę veiklą. Advokatų profesinės bendrijos teisinė forma yra savita ir skirta etikos reikalavimais grįstai profesinei veiklai vykdyti.

Todėl naujos teisinės formos juridinį asmenį – mažąją bendriją – įtvirtinantis įstatymas būtų skirtas minėtoms problemoms spręsti, t. y. spartinti smulkiojo verslo pradžią, leidžiant greitai ir minimaliomis išlaidomis įsitvirtinti, efektyviai funkcionuoti ir konkuruoti rinkoje. Šis naujos teisinės formos juridinis asmuo užpildys nišą tarp individualiosios įmonės ir uždarosios akcinės bendrovės. Mažoji bendrija sudarys papildomas galimybes steigti smulkiąsias įmones, kurių verslo egzistavimas būtų paremtas asmeninėmis savybėmis grįsto bendradarbiavimo principu. Siekiama nustatyti pagrindinius mažosios bendrijos bruožus – supaprastintą bendrijos steigimą, valdymo struktūrą ir kitas veiklos sąlygas. Taip pat siekiama pagerinti verslo administravimo sąlygas, skatinti verslo plėtrą ir konkurenciją.

Atlikus reprezentatyvią verslą vykdančių asmenų ir ketinančių pradėti verslą asmenų apklausą (Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos ir Vilniaus universiteto Tarptautinio verslo mokyklos 2010 m. lapkričio 9 d. bendradarbiavimo sutartis Nr. 8-1069), buvo nustatyta, kad visuomenė pritaria naujos teisinės formos juridinio asmens sukūrimui (pagal teisinę verslo formą: individualioji veikla pagal pažymą – 100 proc., individualioji įmonė, ūkinė bendrija – 92,2 proc., veikla su verslo liudijimu – 92,1 proc., UAB/AB – 88,7 proc. ir neturintys, bet planuojantys pradėti verslą – 93,6 proc.).

2011 m. rugpjūčio 31 d. Lietuvos Respublikos Vyriausybė pritarė Mažųjų bendrijų teisinio reguliavimo koncepcijos projektui.

Šaltinis:  www.ukmin.lt

Naudinga informacija apie Mažąją bendriją:

Uždarosios akcinės bendrovės UAB, Individualiosios įmonės IĮ ir Mažosios bendrijos MB palyginimas

Verta žinoti – Mažoji Bendrija MB

 

Norėdami užsakyti FINITA paslaugas arba gauti papildomą informaciją:

  • Užpildykite kontaktų formą ir mes su jumis netrukus susisieksime.
  • Rašykite el. paštu info@finita.lt (parašykite savo vardą, įmonės pavadinimą, savo klausimą ir mes su jumis netrukus susisieksime)
  • Skambinkite tel. +370 5 2335050 arba tel. +370 600 20027, skype vardas finita-baltic

Jeigu norite sutaupyti ir įmonę įkurti su mažesnėmis išlaidomis, užsakykite FINITA naujų įmonių steigimo paslaugą – naujos įmonės UAB pilnas steigimas kainuos nuo € 195 + PVM. Apie įmonių steigimo paslaugas informaciją rasite skyriuje STEIGIMO PASLAUGŲ PAKETAI

Norite negaišdami laiko nusipirkti pilnai paruoštą darbui UAB – skaitykite skyriuje UAB PARDAVIMAS

Buhalterinės apskaitos tvarkymo kaina įmonėms – nuo € 77 + PVM


FINITA – Verslas lengvai!