2019-12-06

Lietuvai – plačiajuosčio ryšio apdovanojimas

2019 12 05 Viešosios įstaigos „Plačiajuostis internetas“ įgyvendintas projektas „Parama plačiajuosčio ryšio infrastruktūrai (II etapas)“ Briuselyje vykusiame  konkurse „European Broadband Awards 2019“ pelnė tarptautinį apdovanojimą. Projektas įvertintas „Išlaidų mažinimo priemonės ir bendros investicijos“ nominacijoje.  Projekto įgyvendinimo metu prie esamų plačiajuosčio ryšio tinklų nutiesus daugiau nei 342 kilometrus šviesolaidinių kabelinių linijų prijungti 400 žemės ūkio sektoriaus objektai – žemės ūkio institucijos ir organizacijos, gamybos ir perdirbimo įmonės, kaimo bendruomenės bei stambiausi  žemės ūkiai. Šviesolaidinių linijų klojimo darbai vykdyti 49 …Тег «Далее»

2019-12-06

Tęsiamas bendradarbiavimas tarp Lietuvos ir Japonijos žemės ūkio prekybos politikos srityje

2019 12 05 Dvišalės prekybos skatinimas ir maisto sauga. Šie ir kiti klausimai buvo aptarti Japonijoje įvykusio Lietuvos žemės ūkio viceministro Evaldo Gusto ir Japonijos žemės ūkio, miškininkystės ir žuvininkystės viceministro Shinya Fujiki susitikimo metu. Lietuviškos kilmės žemės ūkio ir maisto produktų eksportas į Japoniją ne tik auga, bet ir didėja jo įvairovė. Itin svarbu, kad šią rinką atranda ne tik didžiosios, bet ir mažos bei vidutinės Lietuvos įmonės. Viceministras E. Gustas pasidžiaugė, kad mūsų šalies pieno perdirbimo …Тег «Далее»

2019-12-05

Nuo gaisro Alytuje nukentėjusiems žemdirbiams skirtos kompensacijos

2019 12 04 Šiandien Vyriausybė priėmė sprendimą skirti nuo gaisro Alytuje nukentėjusių žemdirbių nuostoliams kompensuoti  35 152 eur. Paramą iš Vyriausybės rezervo gaus 92 nuostolių patyrę ir iki gruodžio 1 d. prašymus pateikę ūkininkai. Iš viso Alytaus rajono savivaldybei nuostoliams kompensuoti yra skirta 58 308 eur. Be kompensacijų ūkininkams, Vyriausybė skyrė 23 156 eur Alytaus rajono savivaldybės administracijai bei savivaldybės įstaigoms: iš jų Visuomenės sveikatos biurui – 2 686 eur, Priešgaisrinės apsaugos tarnybai – 3 246 eur, …Тег «Далее»

2019-12-05

Premjeras sveikina Europos čempioną Daną Rapšį

2019 12 04 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina plaukiką Daną Rapšį, Europos plaukimo čempionate trumpame baseine laimėjusį 400 m plaukimo laisvu stiliumi rungtį ir pagerinusį Lietuvos ir Europos čempionatų rekordą. „Dano Rapšio vardas lietuviams jau tapo neatsiejamas nuo medalių ir rekordų. Nuoširdžiai sveikinu geriausią šalies plaukiką su dar viena įspūdinga pergale. Linkiu sėkmės likusiose čempionate rungtyse ir ateities startuose. Ačiū Danui Rapšiui už pavyzdį ir įkvėpimą siekiantiems sporto aukštumų“, – sako premjeras S. Skvernelis. Šaltinis: lrv.lt

2019-12-05

Šešėliniam automobilių verslui užkardyti – įstatymų apynasris

2019 12 04 Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtiems Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo (toliau – SEAKĮ) ir Administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) pakeitimo projektams. „Šie įstatymų projektai parengti siekiant mažinti fiktyvių sandorių sudarymo transporto priemonių prekybos srityje mastą ir užtikrinti transporto priemonių pardavėjų, arba perpardavinėtojų, atsakomybės neišvengiamumą“, – sako vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. SEAKĮ projektu, kaip kovos su šešėliniu automobilių verslu priemone, įtvirtinamas privalomo transporto priemonių sandorių deklaravimo modelis ir siekiama įdiegti centralizuotą …Тег «Далее»

2019-12-05

Regionams siūloma suteikti daugiau savarankiškumo

2019 12 04 Vyriausybė pritarė Vidaus reikalų ministerijos parengtam naujajam Regioninės plėtros įstatymo projektui, kuris šalies regionams suteiks daugiau įgaliojimų ir kompetencijų, o Regionų plėtros taryboms – teisinį statusą. ,,Didesnį savarankiškumą ir juridinio asmens statusą įgijusi Regiono plėtros taryba suteiks platesnes galimybes savivaldybėms bendradarbiauti, plėtoti bendrus regionų projektus ir prisiimti realią atsakomybę už regiono plėtrą. Šiuo metu Regionų tarybos neturi teisinio statuso, todėl jų veikla taip pat yra ribota“, – teigia vidaus reikalų ministrė Rita Tamašunienė. …Тег «Далее»

2019-12-04

Jungtinių Arabų Emyratų rinka vilioja Lietuvos gamintojus

2019 12 03 Konferencijoje  „Lietuvos maisto sektoriaus galimybės Artimuosiuose Rytuose. Jungtiniai Arabų Emyratai“ Artimųjų Rytų rinkos ekspertai dalijosi savo žiniomis apie socialinius bei kultūrinius panašumus ir skirtumus, rinkos tendencijas bei pateikė aiškias gaires apie eksporto galimybes bei prekybos plėtrą regione. Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, sveikindamas konferencijos dalyvius, pasidžiaugė, kad lietuviškos kilmės žemės ūkio ar maisto produktų galima rasti net 143 pasaulio šalyse, o eksporto apimtys stabiliai auga. Tikėtina, kad šiais metais bendras žemės ūkio sektoriaus eksportas pasieks …Тег «Далее»

2019-12-03

Netrukus bus pradėta mokėti pereinamojo laikotarpio nacionalinė parama už pasėlius ir ūkinius gyvūnus

2019 12 02 Žemės ūkio ministerija patvirtino 2019 metų pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už pasėlius ir ūkinius gyvūnus išmokų dydžius. Paramą numatoma pradėti mokėti jau gruodžio mėnesį. Atsietoji pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos išmoka už baltyminius augalus yra 23,40 Eur už ha. Pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos specialioji išmoka už bulius – 212 Eur už vnt., išmoka už karves žindenes ir telyčias – 111 Eur už vnt., išmoka už ėriavedes – 3 Eur už vnt. Šie nacionalinės paramos dydžiai nustatyti …Тег «Далее»

2019-12-03

Patvirtintas paramos paraiškų priėmimo grafikas 2020 metais

2019 12 02 Patvirtintas paramos paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones priėmimo 2020 metais grafikas. Apkreiptinas dėmesys į tai, kad paraiškų priėmimo grafike numatyta ir naujų priemonių / veiklos sričių, pagal kurias kitais metais pareiškėjai galės kreiptis paramos:  „Apsauga nuo vilkų“ – paraiškos renkamos dviem etapais: vasario 2–28 d. ir nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d.;  „Gaivalinių nelaimių ir katastrofinių įvykių paveikto žemės ūkio gamybos potencialo atkūrimas ir atitinkamos …Тег «Далее»

2019-12-03

Informacija apie valstybinę žemę – viename portale

2019 12 02 Nuo šiandien pradedamas skelbti visiškai naujas ir unikalus erdvinių duomenų rinkinys, kuriame pateikiama informacija apie visus šalyje esančius valstybinės žemės sklypus ir plotus.  Žemės ūkio ministras Andrius Palionis džiaugiasi, kad vykdomi Vyriausybės programoje iškelti tikslai ir nuo šiol žmonės galės paprastai ir greitai sužinoti informaciją apie valstybei priklausančią žemę konkrečioje teritorijoje, kokios žemės naudmenos (žemės ūkio naudmenos, miškas, vandens telkiniai, keliai ir kt.) sudaro atitinkamą valstybinės žemės plotą, kuriam laikui ir kokiu pagrindu (nuoma, panauda …Тег «Далее»

2019-12-03

Po diskusijų – 2020 m. biudžeto projekte papildomai skiriama švietimo, kultūros darbuotojų, medikų, ugniagesių atlyginimams

2019 12 02 Vyriausybė apsvarstė visuomenės, Prezidentūros, Seimo bei valstybės institucijų ir asociacijų pasiūlymus dėl valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų įstatymo projekto. Šiandien Seimui teikiamas patobulintas 2020 m. biudžeto projektas. „Pagrindinės kitų metų biudžeto kryptys nesikeičia – jis yra skurdą mažinantis. Auga išlaidos socialinei apsaugai, didėja pensijos, vaiko pinigai, minimali alga. Po diskusijų su įvairiomis visuomenės grupėmis, Seimu ir Prezidentūra, atsižvelgę į tai, jog šiuo metu mūsų šaliai svarbus ir bendras sutarimas bei matymas – teikiame patobulintą, kompromisinį …Тег «Далее»

2019-12-03

Premjeras: džiaugiuosi, kad pasirinktas dialogo kelias

2019 12 02 Vyriausybės rūmuose pasirašyta pakoreguota 2017 metais pasirašyta švietimo ir mokslo šakos darbuotojų kolektyvinė sutartis. Jos pasirašyme dalyvavo Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis, švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius ir keturių šios šakos profesinių sąjungų vadovai. „Džiugu, kad klausimus sprendžiame dialogo keliu, o ne visą bendruomenę varginančiais streikais, tikiuosi, kad pavyks šį kelią rinktis ir toliau. Šių metų biudžetas yra tikrai labai įtemptas,  tačiau švietimas visada buvo ir bus prioritetas. Šiandien šia sutartimi įsipareigojame, kad …Тег «Далее»

2019-12-03

Premjeras reiškia užuojautą dėl Vitalijaus Cololo mirties

2019 12 02 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis reiškia užuojautą dėl humoristo, laidų vedėjo ir aktoriaus Vitalijaus Cololo mirties. „V. Cololo sukūrė ir įkūnijo daug įsimintinų personažų ir liks atmintyje kaip vienas gabiausių pramogų pasaulio atstovų, teikusiu savo gerbėjams pačias geriausias emocijas. Nuoširdžiai užjaučiu šeimos narius, artimuosius ir draugus dėl šios talentingos asmenybės netekties“, – sakoma premjero S. Skvernelio užuojautoje. Šaltinis: lrv.lt

2019-12-02

Premjeras sveikina pasaulio standartinių sportinių šokių čempionus

2019 12 01 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Lietuvos porą Evaldą Sodeiką ir Ievą Sodeikienę, kurie tapo pasaulio standartinių sportinių šokių čempionais. „Tai labai reikšminga pergalė ir dovana jūsų poros ir šios sporto šakos gerbėjams Lietuvoje. Nuoširdžiai sveikinu prie kitų jūsų laimėtų titulų pridėjus ir patį svarbiausią – pelnytai galite vadintis geriausiais pasaulyje. Linkiu didelės sėkmės garsinant mūsų valstybę visose varžybose ateityje,“ – sako premjeras. Šaltinis: lrv.lt

2019-12-01

Premjeras sveikina Rumuniją Susivienijimo dienos proga

2019 12 01 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu pasveikino Rumuniją Susivienijimo dienos proga. „Mus sieja bendros vertybės ir tikslai – siekiame užtikrinti savo žmonių saugumą ir laisvę. Esame pasirengę toliau plėtoti mūsų šalių dialogą, drauge įgyvendinti svarbius ir abejoms šalims naudingus projektus“, – sakoma premjero sveikinime. Premjeras pažymėjo, kad bendras siekis stiprinti Europos ir transatlantinę vienybę atveria galimybes plėsti draugiškus ryšius, grįstus supratimu, palaikymu ir abipusiai naudingu bendradarbiavimu. Šaltinis: lrv.lt

2019-11-30

Kviečiame į konferenciją „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“

2019 11 29 Gruodžio 6 d. tradiciniai amatininkai bei tautinio paveldo kūrėjai rinksis į metinę konferenciją „Tautinio paveldo produktų apsauga, kūrimas, realizavimas ir populiarinimas“. Į konferenciją kviečia Žemės ūkio ministerija kartu su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra bei Kaišiadorių rajono savivaldybe. Konferencijoje pranešimus skaitys tautinio paveldo ekspertai, tautinio paveldo produktų kūrėjai. Konferencijos pranešėjai analizuos tradicinių amatų išsaugojimo svarbą, populiarinant senuosius/nykstančius amatus. Taip pat bus aptariama numatoma 2020 metų, paskelbtų Tautodailės metais, veikla, UNESCO ir tautinio paveldo …Тег «Далее»

2019-11-30

Nustatyti išmokų už 2019 m. deklaruotus plotus dydžiai

2019 11 29 Nustatyti išmokų už 2019 metais deklaruotus ir paramos tiesioginėmis išmokomis teikimo reikalavimus atitinkančius žemės ūkio naudmenų plotus dydžiai.  Tiesioginės išmokos mokamos 2 etapais: nuo spalio 16 d. iki lapkričio 30 d. pareiškėjams mokamos avansinės išmokų dalys, o antrojo etapo metu, nuo gruodžio 1 d. iki kitų metų birželio 30 d., mokama likusi dalis. Pareiškėjams, kuriems avansai nebuvo išmokėti, antrojo etapo metu mokama visa priskaičiuota išmokų suma. Tiesioginių išmokų už 2019 m. deklaruotus ir paramos …Тег «Далее»

2019-11-30

Siekiama mažinti tikriesiems žemdirbiams tenkančią naštą

2019 11 29 Žemės ūkio ministerija  siekia paprastinti žemdirbius kontroliuojančių institucijų veiklą bei mažinti sankcijų, taikomų tikriesiems ūkininkams, skaičių. Ketvirtadienį ministerijoje vykusioje diskusijoje aptarti  Nacionalinės mokėjimo agentūros pateikti siūlymai, kaip optimizuoti patikras ūkiuose, kad jos nesudubliuotų, kuo dažnai skundžiasi žemdirbiai. Žemės ūkio viceministras Petras Narkevičius susitikimo metu pabrėžė, kad tik veikdamos kartu institucijos galės sutarti, kaip, išlaikant kokybinį patikrų reikalavimą, sumažinti perteklinių – besidubliuojančių – patikrų  ir sankcijų, kiekį. „Visi sutaria, kad būtina mažinti patikrų naštą …Тег «Далее»

2019-11-30

Premjeras reiškia užuojautą dėl buvusio Japonijos Ministro Pirmininko Y. Nakasonės mirties

2019 11 29 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Vyriausybės ir Lietuvos žmonių vardu pareiškė nuoširdžią užuojautą dėl buvusio Japonijos Ministro Pirmininko Yasuhiro Nakasonės netekties. „Pono Nakasonės gyvenimo kelias – pasiaukojimo Tėvynei ir aktyvios veiklos siekiant Japonijos gynybos ir ekonomikos augimo užtikrinimo pavyzdys. Jo išmintinga lyderystė, patirtis ir atsakingi sprendimai sudėtingose situacijose pelnė tarptautinės bendruomenės pripažinimą. Priimkite mano nuoširdžios pagarbos ir palaikymo žodžius pono Nakasonės šeimai, artimiesiems, Japonijos Vyriausybei ir visiems Japonijos žmonėms šią sunkią valandą“, – sakoma premjero užuojautoje. …Тег «Далее»

2019-11-30

Premjeras pasveikino naująją Europos Komisiją

2019 11 29 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pasveikino Virginijų Sinkevičių ir visą Europos Komisiją, kurią eiti pareigas nuo gruodžio 1 d. vakar paskyrė Europos Vadovų Taryba. „Dėkoju Virginijui Sinkevičiui už jo energiją ir svarų indėlį įgyvendinant Vyriausybės programą. Linkiu jam ir visai Europos Komisijai sėkmės sprendžiant naujus neatidėliotinus iššūkius, su kuriais susiduria Europa. Lietuvos Vyriausybė bus patikima partnerė stiprinant Europos vienybę ir jos bendrąją rinką bei  įgyvendinant Europos Komisijos Pirmininkės iškeltus prioritetus klimato, skaitmenizacijos ir taisyklėmis grindžiamo tarptautinio …Тег «Далее»

2019-11-30

2021–2030 m. Nacionaliniame pažangos plane numatomi esminiai pokyčiai ateinančiam dešimtmečiui

2019 11 29 Vyriausybė baigia rengti 2021–2030 m. nacionalinį pažangos planą – pagrindinį strateginį dokumentą, kuriame planuojami esminiai pokyčiai, būtini siekiant užtikrinti šalies pažangą ateinantį dešimtmetį. Planas apima visas valstybės valdymo sritis ir jo projektą rengė visos 14 ministerijų, konsultuodamosi su  socialiniais ir ekonominiais partneriais bei asociacijomis. Pasiūlymus dėl šio plano projekto iki gruodžio 18 d. raginama pateikti ir visuomenė. Tapusi Europos Sąjungos bei NATO nare, Lietuva užsitikrino didesnį saugumą ir padarė reikšmingą pažangą ekonominėje ir socialinėje srityse. …Тег «Далее»

2019-11-28

Kaimo vaikams turi būti atvertos durys į aukštąsias mokyklas

2019 11 27 Nuolat modernėjantis žemės ūkis reikalauja vis aukštesnės kvalifikacijos specialistų. Tačiau į žemės ūkio specialybes kasmet priimama vis mažiau studentų, nes pageidaujančių mokytis yra itin nedaug. Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siekia, kad ši situacija pasikeistų. ŽŪM nuo 2014 m. skiria lėšų studentų tiksliniam finansavimui. Vytauto Didžiojo universitetui (VDU) 2019 m. skirta daugiau kaip 107,7 tūkst. eurų, t. y. 90 proc. visos mokėtinos remiamo studento studijų kainos už pirmos pakopos studijų atitinkamus semestrus. Lietuvos sveikatos mokslų universitetui …Тег «Далее»

2019-11-28

Kiaušinių ženklinimas – ką vartotojai turėtų žinoti?

2019 11 27 Specialistai teigia: kiaušiniai – vienas vertingiausių maisto produktų, tačiau vartotojai dažnai nebežino, kaip išsirinkti norimos kokybės kiaušinius. Žemės ūkio ministerija primena, į ką pirkėjai turėtų atkreipti dėmesį rinkdamiesi savo stalui šį produktą. Pagal kokybę kiaušiniai rūšiuojami į „A klasės“ arba „šviežius“ ir „B klasės“. „A klasės“ kiaušiniai taip pat rūšiuojami pagal svorį – XL, L, M, S. Prekyboje esantys žmonių maistui skirti „A klasės“ kiaušiniai privalo būti paženklinti gamintojo kodu, kurį sudaro skaičių ir raidžių …Тег «Далее»

2019-11-28

Pratęstas paramos paraiškų teikimo laikotarpis

2019 11 27 Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos valdymo komitetas priėmė sprendimą pratęsti paramos investicijoms į žemės ūkio valdas paraiškų priėmimo 2019 metais terminą. Paramos paraiškas  pagal programos priemonės ,,Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos sritį ,,Parama investicijoms į žemės ūkio valdas“ buvo galima teikti nuo 2019 m. spalio 1 d. iki lapkričio 29 d. Paramos teikimo taisyklėse patikslinus jaunųjų ūkininkų įsisteigimo dienos nuostatą, paraiškų teikimo laikas buvo pratęstas 2 savaitėms – jas bus galima teikti iki 2019 m. …Тег «Далее»

2019-11-28

Tam tikriems vienkartiniams plastikiniams gaminiams – griežtą „ne“

2019 11 27 Vyriausybė, remdamasi Aplinkos ministerijos parengta išvada, nutarė iš esmės pritarti Seimo narės Virginijos Vingrienės įregistruotam siūlymui Pakuočių ir pakuočių atliekų tvarkymo įstatymą papildyti draudimu gaminti ir tiekti rinkai aerobiškai skaidžius plastikinius pirkinių maišelius ir šį siūlymą išplėtoti. Nutarta Seimui pasiūlyti uždrausti teikti rinkai ne tik aerobiškai skaidžius plastikinius pirkinių maišelius, bet visas iš aerobiškai skaidaus plastiko pagamintas pakuotes ir iš polistireninio putplasčio pagamintą vienkartinę maisto ir gėrimų tarą bei vienkartinius gėrimų puodelius. Taip …Тег «Далее»

2019-11-28

Žiniasklaidos rėmimo modelis bus skaidresnis ir efektyvesnis

2019 11 27 Vyriausybė iš esmės pritarė grupės Seimo narių  pateiktiems Visuomenės informavimo ir Etninės kultūros valstybinės globos pagrindų įstatymų projektams, kuriais siekiama atnaujinti paramos modelį viešosios informacijos rengėjams, vietoje Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondo įkuriant Žiniasklaidos rėmimo fondą. Pagal naująjį modelį paramą viešosios informacijos rengėjams numatyta skirstyti per Žiniasklaidos rėmimo fondą, kurio valdymas ir sprendimų priėmimas būtų grindžiami valstybės biudžeto lėšų panaudojimo efektyvumu, kontrole ir atskaitingumu, visiškai eliminuojant galimą politikų įtaką. Visuomenės informavimo įstatymo …Тег «Далее»

2019-11-28

Gyventojams – daugiau galimybių spręsti savivaldos klausimus

2019 11 27 Vyriausybė po pateikimo pritarė Vidaus reikalų ministerijos siūlomoms Vietos savivaldos įstatymo pataisoms, kuriomis siekiama sudaryti sąlygas gyventojams daugiau ir aktyviau įsitraukti, priimant aktualius sprendimus vietos lygmeniu. Šie pakeitimai yra Vyriausybės programoje numatytų savivaldos tobulinimo tikslų dalis. „Nemažai teisės aktų nustato reikalavimą informuoti gyventojus apie numatomus sprendimus, tačiau Vidaus reikalų ministerijos atlikto tyrimo duomenys rodo, kad gyventojų ta informacija dažnai nepasiekia, be to, jiems trūksta informacijos, kaip konkrečiai jie gali prisidėti sprendžiant svarbius klausimus toje vietovėje, …Тег «Далее»

2019-11-27

Išauginta ES: pamato, sužino, pažįsta

2019 11 26 Pasaulyje vis daugiau vaikų nežino, iš kur ant jų  šeimos stalo atsiranda mėsa, žuvis, sviestas, kaip pagaminamas pienas. Jų pažinimo laukas užsidaro prekybos tinklų lentynomis ir išmaniosiomis technologijomis. Žemės ūkio ministerija, siekdama praplėsti pažinimo galimybes, šiais metais  1–4  ir 5–8 klasių mokinius iš įvairių regionų pakvietė dalyvauti programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“. Programos ašis – akvakultūra Mitybos specialistai teigia, kad upėse, ežeruose, jūrose ir vandenynuose sugaunama žuvis savo maistinėmis savybėmis yra tarp labiausiai vertinamų …Тег «Далее»

2019-11-27

Vis daugiau Alytaus rajono ūkininkų leidžiama tiekti pieną

2019 11 26 Įvertinus naujausius laboratorinių tyrimų rezultatus, nuo šios savaitės panaikinti apribojimai tiekti žaliavinį pieną rinkai ir naudoti jį asmeninėms reikmėms dar 8 Alytaus raj. kaimuose:  Navickų, Butrimiškių, Butkūnų, Dubėnų, Dubių, Taukotiškių, Paplanskų, Junonių. Šiuose kaimuose ištyrus žaliavinio pieno, žolės, želmenų, taip pat vaisių ir daržovių mėginius, taršos sunkiaisiais metalais, dioksinais ar kitomis kenksmingomis medžiagomis nenustatyta. Be to, atlikus individualius tyrimų rezultatų ir ūkininkų veiklos vertinimus, apribojimai panaikinti ir kai kuriems ūkiams, vis dar patenkantiems į užterštą …Тег «Далее»

2019-11-26

Dirvožemyje ištirtos mineralinio azoto atsargos

2019 11 25 Šį rudenį mineralinio azoto atsargų dirvožemyje rasta mažiau negu pernai. Ne vieno regiono  žemdirbiai pavasarį turės suskubti ir nepavėluoti patręšti laukų. Žemės ūkio ministerijos užsakymu mineralinio azoto stebėseną šalies dirvožemiuose kasmet (rudenį ir pavasarį) atlieka Agrarinių ir miškų mokslų centro filialo Agrocheminių tyrimų laboratorija. Kaip rodo iš visos Lietuvos (daugiau kaip 200 aikštelių) surinktų dirvožemio ėminių tyrimai, šį rudenį dirvožemio 0-60 cm sluoksnyje mineralinio azoto buvo mažai arba vidutiniškai. Jo vidurkis šalyje buvo …Тег «Далее»