2020-01-25

„Krašto auksas“ – apdovanoti Kauno apskrities nugalėtojai

2020 01 24 Penktadienį Žiežmariuose (Kaišiadorių raj.) apdovanoti Žemės ūkio ministerijos inicijuoto konkurso „Krašto auksas“,  Kauno apskrities nugalėtojai – Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos projektų vykdytojai arba paramos gavėjai, jau įgyvendinę projektus. Žemės ūkio ministro Andrius Palionis, teikdamas padėkas už sėkmingai įvykdytus projektus ir gerosios patirties,  įgyvendinant Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programą, skleidimą, dėkojo projektų vykdytojams, kurie savo entuziazmu ir idėjomis vienija Lietuvos kaimą. „Džiaugiuosi, kad savo entuziazmu bei idėjomis sugebate „užkrėsti” ir kitus.  …Тег «Далее»

2020-01-25

Pakoreguotas paraiškų rinkimo grafikas

2020 01 24 Pakeistas paramos paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones priėmimo 2020 metais grafikas. Atnaujintame grafike mėnesiu paankstintas paraiškų pagal KPP priemonę „Gaivalinių nelaimių ir katastrofinių įvykių paveikto žemės ūkio gamybos potencialo atkūrimas ir atitinkamos prevencinės veiklos vykdymas“ priėmimo terminas. Paraiškos bus renkamos nuo kovo 2 d. iki kovo 31 d. (anksčiau buvo nuo balandžio 1 d. iki gegužės 4 d.). Su Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro įsakymu galima susipažinti čia.   Šaltinis: UKMIN.lt

2020-01-25

Praėjusiais metais Lietuvos vandens telkiniai gausiai praturtinti įvairiomis žuvimis

2020 01 24 Į valstybinius vandens telkinius 2019 m. įveista beveik 12 mln. vienetų įvairių rūšių žuvų. Žuvų išteklių atkūrimu ir gausinimu Lietuvos ežeruose bei upėse rūpinasi Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos. Į šalies vandens telkinius pernai įveista 1,59 mln. vnt. ungurių, 44,84 tūkst. vnt. karpių metinukų, 36,1 tūkst. vnt. aštriašnipių eršketų, 185,8 tūkst. vnt. lašišų, 162,21 tūkst. vnt. šlakių, 52,9 tūkst. vnt. sterlių, 55 tūkst. vnt. lynų, 15 tūkst. vnt. skersnukių, 10 tūkst. vnt. kiršlių, 4 …Тег «Далее»

2020-01-25

Premjeras sveikina Kiniją Naujųjų metų proga

2020 01 25 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis nuoširdžiai sveikina Kiniją Naujųjų metų proga ir linki šios šalies žmonėms gerovės, taikos ir svarių laimėjimų.  „Artėjant Europos Sąjungos ir Kinijos, taip pat Vidurio ir Rytų Europos šalių bei Kinijos aukščiausio lygio susitikimams, tikiuosi, kad ES ir Kinija tęs sėkmingą dialogą, kuris sustiprins mūsų bendradarbiavimą ir nubrėš tolesnes abipusiškai naudingos partnerystės perspektyvas. Džiaugiuosi draugiškais ir stabiliais Kinijos ir Lietuvos santykiais. Manau, kad ir ateityje toliau dėsime visas pastangas siekdami mūsų žmonių gerovės“, …Тег «Далее»

2020-01-25

Vicekanclerio D. Matulionio susitikimuose Briuselyje – diskusijos dėl NATO ateities ir Lietuvos vaidmens Aljanse stiprinimo

2020 01 24 Sausio 23–24 d. Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis su darbo vizitu viešėjo NATO būstinėje Briuselyje. Čia jis susitiko su NATO generalinio sekretoriaus pavaduotoju Mircea Geoana, generalinio sekretoriaus pavaduotoju gynybos investicijų klausimais Camille’iu Grandu, generalinio sekretoriaus pavaduotoja politinių reikalų ir saugumo politikos klausimais Bettina Cadenbach, generalinio sekretoriaus pavaduotoju gynybos politikos ir planavimo klausimais Patricku Turneriu ir kitais aukštais pareigūnais bei diplomatais. Susitikimuose buvo aptarti aktualūs NATO darbotvarkės klausimai, sprendimų, priimtų aukščiausio lygio susitikimų Velse, Varšuvoje, …Тег «Далее»

2020-01-25

Premjeras teikia L. Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministrus

2020 01 24 Penktadienį Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pateikė Lietuvos Respublikos Prezidentui Gitanui Nausėdai Luko Savicko kandidatūrą į ekonomikos ir inovacijų ministro postą. „Esu tikras, kad L. Savickas yra tinkamas, visas šiai pozicijai reikalingas kompetencijas ir savybes turintis žmogus. Neabejoju, kad tokio ministro darbo rezultatus pajustų ir teigiamai įvertintų Lietuvos žmonės. Jokios kitos kandidatūros į šias pareigas nėra svarstomos. Tikiuosi, kad šiai kandidatūrai bus pritarta“, – sako S. Skvernelis. Šiuo metu L. Savickas eina premjero patarėjo …Тег «Далее»

2020-01-24

Uždrausta iš Ukrainos importuoti paukštieną ir jos gaminius

2020 01 24 Europos Komisija pranešė, kad atsižvelgiant į tai, jog sausio 9 d. viename Ukrainos paukštyne buvo patvirtintas didelio patogeniškumo paukščių gripo viruso protrūkis, nuo minėtos datos uždrausta iš Ukrainos į Europos Sąjungos valstybes importuoti ar vežti tranzitu šviežią paukštieną ir jos produktus, termiškai neapdorotus paukštienos gaminius ir šalutinius gyvūninius produktus, gautus iš paukštienos arba kurių sudėtyje yra paukštienos.  Apie šį draudimą informuoti visi Europos Sąjungos pasienio veterinarijos postai ir valstybių narių atsakingos kontrolės institucijos. …Тег «Далее»

2020-01-24

Vis daugiau Alytaus rajono ūkininkų gali tiekti pieną

2020 01 23 Pakartotinai ištyrus 7 žaliavinio pieno mėginius iš didžiausių ūkių Alytaus rajone gaisro paveiktoje teritorijoje paaiškėjo, kad dioksinų koncentracija piene ženkliai sumažėjo ir neviršija didžiausių leistinų koncentracijų, todėl pieno tiekimą leista atnaujinti dar dviem Alytaus rajono ūkininkams. Sprendimai dėl likusių 5 ūkininkų veiklos taip pat bus netrukus priimti, papildomai ūkiuose įvertinus visas galimas rizikas. Ankstesniuose 2019 m. spalio – lapkričio mėn. iš šių ūkių imtuose pieno mėginiuose tarša dioksinais leistinas normas viršijo kelis kartus, tačiau teršalų …Тег «Далее»

2020-01-24

Holokausto kančių istorija – negyjanti Europos žaizda

2020 01 24 Sausio 27-ąją bus minima Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena ir 75-osios Aušvico-Birkenau koncentracijos stovyklos išlaisvinimo metinės. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis teigia, kad Holokausto aukų patirtų kančių atminimas įpareigoja visus piliečius bei politinius lyderius prisiimti bendrą atsakomybę, kad nusikaltimai žmoniškumui nepasikartotų. Lietuvos Respublikos Vyriausybė lygiai prieš dvejus metus pritarė antisemitizmo apibrėžčiai, kurią Bukarešte 2016 m. gegužės 26 d. vykusioje sesijoje priėmė Tarptautinis Holokausto atminties aljansas. Visoms valstybės institucijoms ir šalies piliečiams siūloma atsižvelgti į šią apibrėžtį …Тег «Далее»

2020-01-24

Tęsiamas finansinių priemonių taikymas viešosios infrastruktūros projektų finansavimui

2020 01 23 Valstybė tęsia finansinių priemonių taikymą viešosios infrastruktūros projektų finansavimui: UAB Viešųjų investicijų plėtros agentūros (VIPA) valdomo Vandentvarkos fondo (VF) bei grąžinamosios subsidijos priemonės (GS) UAB Vilniaus vandenys suteikta 3,5 mln. Eur paskola bei 2,4 Eur subsidija. Finansavimas skirtas 4 infrastruktūrinių projektų įgyvendinimui Vilniaus regione: Vilniaus, Šalčininkų, Eišiškių ir Švenčionėlių miestų aglomeracijose. Vandentvarkos sektorius ilgus metus buvo finansuojamas teikiant negrąžinamąsias subsidijas, tačiau toks finansavimo modelis nebuvo tvarus ir ilgalaikis. Nauja finansavimo priemonė suteikia galimybę …Тег «Далее»

2020-01-23

Ruošiamasi vidaus vandenis praturtinti vėgėlių jaunikliais

2020 01 22 Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Vakarų regiono žuvivaisos skyriaus Rusnėje specialistai baigė vėgėlių dirbtinio veisimo darbus. Pavasarį planuojama Lietuvos vandens telkinius praturtinti vėgėlių jaunikliais. Tai – šiųmetės valstybinės įžuvinimo programos dalis. Rusnės skyriaus cechuose, Veiso aparatuose, inkubuojami kelių rūšių žuvų – vėgėlių, eršketų, sterkų ir šamų – apvaisinti ikrai. Pasiruošimas vėgėlių dirbtiniam veisimui buvo pradėtas dar pernai. Įprastai vėgėlių reproduktorių gaudymas upėse pradedamas lapkritį, kai atvėsus orams žuvys atplaukia į upes neršti. …Тег «Далее»

2020-01-23

Tikslinama politinių partijų finansavimo tvarka

2020 01 22 Teisingumo parengė Politinių partijų įstatymo pataisas, nustatančias aiškesnę politinių partijų finansavimo valstybės lėšomis tvarką. Tokiam siūlymui šiandien pritarė Vyriausybė. Ši pataisa parengta atsižvelgus į praėjusiais metais paskelbtą Konstitucinio Teismo nutarimą dėl politinių partijų finansavimo tvarkos. Nors teismas pripažino, kad dabar galiojanti politinių partijų finansavimo tvarka neprieštarauja Konstitucijai, tačiau, kaip teigiama nutarime, ši tvarka  turi būti aiškiau sureguliuota ir suderinta su kitų įstatymų nuostatomis, kad būtų išvengta neaiškumo ir teisinių dviprasmybių. Naujose Politinių partijų …Тег «Далее»

2020-01-23

Lietuvos emocinės būsenos pokyčiai įspūdingi – į ateitį žvelgiame itin optimistiškai

2020 01 22 Pernai Lietuva jautėsi kaip niekad gerai ir su viltimi žvelgė į ateitį – tą rodo Žmogaus studijų centro jau 12 metų atliekama Lietuvos emocinės būsenos stebėsena. Tuo, kad yra Lietuvos piliečiai, didžiuojasi net 85,3 proc. apklaustųjų. Tai aukščiausias rodiklis nuo 2008 m. Reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa rodo, kad 2019 m. laimingais arba labai laimingais save vadino net 72,7 procento gyventojų. Tai aukščiausias vertinimas nuo 2008 m. (3 proc. geresnis nei prieš metus). Primintina, kad 2010–2011 …Тег «Далее»

2020-01-23

2020 m. į profesinio mokymo įstaigas numatoma priimti daugiau mokinių

2020 01 22  Atsižvelgiant į darbdavių ir socialinių partnerių siūlymus, 2020 m. planuojama priimti į profesinio mokymo įstaigas 20 610 naujų mokinių, tai 420 daugiau nei pernai. Vyriausybė patvirtino 2020 m. priėmimo į profesinio mokymo įstaigas planą. Atsižvelgiant į išaugusį specialistų poreikį šiemet daugiau vietų numatoma skirti inžinerinei pramonei, sveikatos priežiūrai ir socialiniam darbui, taip pat vairuotojų rengimui. Pagal Ekonominės veiklos rūšių klasifikatorių, daugiausia vietų 2020 m. atiteks apdirbamajai gamybai – 4935, didmeninei ir mažmeninei prekybai, …Тег «Далее»

2020-01-22

Paukščių gripas plinta – vėl nustatyti nauji jo židiniai

2020 01 21 Situacija kaimyninėse šalyse tampa vis grėsmingesnė – paukščių gripo protrūkiai nustatyti Ukrainoje, Slovakijoje, Lenkijoje ir Vokietijoje. Kaip informavo Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), liga patvirtinta Ukrainos šalies pietvakariuose (Vinycios sritis) esančiame paukštyne, kuriame buvo laikoma per 98 tūkst. vištų dedeklių. Įtarimai kilo staiga nugaišus daugiau kaip 4,8 tūkst. paukščių. Naujas paukščių gripo protrūkis užregistruotas ir mažame ūkyje Slovakijoje (Trnava regionas), kur  savo reikmėms buvo laikoma 19 vištų dedeklių. Per šiuos metus tai …Тег «Далее»

2020-01-22

Ministerijoje rinkosi naujovėmis besidomintys žemės ūkio skyrių specialistai

2020 01 21 Prasidėjus naujiems metams ir artėjant žemės ūkio naudmenų bei pasėlių deklaravimui, būsimos naujovės ir kiti aktualiausi žemdirbiams klausimai Žemės ūkio ministerijoje aptarti su savivaldybių žemės ūkio skyrių atstovais. “Jūs kasdien susiduriate su įvairiomis problemomis, geriausiai žinote situaciją savo rajonuose, taigi esate ministerijos ausys ir akys, nes mes ne visada galime žinoti „degančius“ klausimus. Būkime partneriais, mums labai svarbi jūsų nuomonė”, – kalbėjo  žemės ūkio ministras Andrius Palionis, pažadėjęs apsvarstyti susitikimo dalyvių siūlymą susitikti ministerijoje kas …Тег «Далее»

2020-01-22

Ministerija remia veislinių gyvūnų įsigijimą

2020 01 21 Norintieji įsigyti grynaveislių ūkinių gyvūnų ir gauti dalinį kompensavimą, paraiškas gali teikti nuo 2020 m. sausio 20 d. iki vasario 18 d. Parama už įsigytus grynaveislius ūkinius gyvūnus bus mokama iš valstybės biudžeto lėšų, kompensuojant dalį grynaveislio ūkinio gyvūno įsigijimo kainos. Šiemet šiai priemonei įgyvendinti skirta 1,845 mln. eurų. Parama teikiama siekiant pagerinti laikomų mėsinių galvijų, avių ir ožkų bandų genetinę kokybę aukštos veislinės vertės gyvūnais, siekiant, kad būtų gerinama žemės ūkio produkcijos …Тег «Далее»

2020-01-22

Premjeras su Baltarusijos ambasadoriumi Lietuvoje aptarė bendradarbiavimo galimybes ir Astravo AE klausimą

2020 01 21 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su kadenciją Lietuvoje neseniai pradėjusiu Baltarusijos Respublikos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi Lietuvoje Valerijumi Baranovskiu ir aptarė dvišalius santykius tarp kaimyninių valstybių bei ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo galimybes. Susitikime Ministras Pirmininkas pasidžiaugė aktyviais dviejų šalių ekonominiais ryšiais, taip pat didėjančiu Baltarusijos piliečių, atvykstančių į Lietuvą turistiniais tikslais ar apsipirkti, skaičiumi. Lietuva ir toliau pasirengusi bendradarbiauti su Baltarusija vykdant prekių tranzitą per Lietuvos teritoriją ir Klaipėdos jūrų uostą, o esant galimybėms, didinti jo …Тег «Далее»

2020-01-22

Vyriausybėje nutarta griežtinti kontrolę ir stiprinti apsaugos nuo paukščių gripo priemones

2020 01 21 Nutarta griežčiau taikyti visas būtinas priemones, kurios apsaugotų Lietuvos paukštininkystės sektorių nuo didelio patogeniškumo paukščių gripo grėsmių, užkirstų kelius galimam užkrėstos produkcijos patekimui į šalies rinką.       Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informavo, kad  iki šiol daugiausia paukščių gripo atvejų užfiksuota Lenkijoje, jis taip pat aptiktas Vengrijoje, Rumunijoje, Čekijoje, Slovakijoje ir Ukrainoje.  Šie paukščių gripo virusai pavojaus žmonių sveikatai nekelia.   Pažymėta, kad virusu užkrėstose valstybėse nustatomos specialios apribojimų zonos, vykdoma veterinarinė kontrolė, …Тег «Далее»

2020-01-22

Premjeras: Lietuva toliau stiprins ryšius su Vokietija

2020 01 21 Ministras Pirmininkas Sauliaus Skvernelis susitiko su Lietuvoje darbą pradėjusiu Vokietijos Federacinės Respublikos ambasadoriumi Matthiasu Peteriu Sonnu ir aptarė bendradarbiavimą  saugumo, ekonomikos ir istorinės atminties srityse.  „Esame dėkingi Vokietijai už lyderystę, stiprinant Lietuvos ir rytinio NATO flango saugumą. Vokietijos vadovavimą NATO priešakinėms pajėgoms Lietuvoje jau šiandien galime pavadinti itin sėkmingu. Tai istorinis sprendimas, kurį tvirtai remsime ir ateityje. Vokietijos kariai Lietuvoje siunčia aiškų paramos signalą, jie yra gerai matomi ir turi didelį mūsų visuomenės palaikymą“, – …Тег «Далее»

2020-01-21

Nauji paukščių gripo protrūkiai

2020 01 20 Didelio patogeniškumo paukščių gripo (H5N8) protrūkiai patvirtinti dar trijuose paukščių ūkiuose, Lenkijoje, Rumunijoje ir Čekijos Respublikoje. Pranešama, kad Lenkijoje naujas ligos protrūkis nustatytas Ostruvo rajone (iš viso kaimyninėje šalyje užregistruota 13 protrūkių), ūkyje, kuriame buvo laikoma per 6,6 tūkst. ančių.  Antras paukščių gripo protrūkis Rumunijoje užfiksuotas Maramures regione esančiame vištų dedeklių ūkyje. Jame buvo laikoma daugiau kaip 22,7 tūkst. paukščių. Pirmą kartą ligos protrūkis šiais metais pasireiškė ir Čekijos Respublikoje (Vysocina …Тег «Далее»

2020-01-21

Vidutinės faktinės bazinių rodiklių pieno supirkimo kainos 2019 m. lapkričio mėn.

2020 01 20 Informuojame apie vidutines faktines (įskaitant priedus, priemokas ir nuoskaitas) bazinių rodiklių pieno supirkimo kainas, mokėtas pieno gamintojams ir kitoms pieną supirkusioms įmonėms  2019 m. lapkričio mėn. Žalio pieno pardavėjų grupės nustatytos Lietuvos Respublikos ūkio subjektų, perkančių–parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo įstatyme. Visa informacija yra čia. Šaltinis: UKMIN.lt

2020-01-18

Ministrai vieningi: tiesioginių išmokų suvienodinimas būtinas

2020 01 17 Žemės ūkio ministro Andriaus Palionio susitikime su Latvijos, Estijos bei Lenkijos žemės ūkio ministrais sutarta vieningai laikytis užsibrėžtos pozicijos dėl tiesioginių išmokų suvienodinimo. Taip pat aptarti kiti regioninio bendradarbiavimo bei naujosios ES finansinės perspektyvos klausimai. Ministrai vieningai sutarė, kad šalys, gindamos žemdirbių interesus derantis dėl bendrosios žemės ūkio politikos (BŽŪP) sąlygų, turi būti tvirtos ir vieningos. Tiek Lietuva, tiek kitos Baltijos šalys bei Lenkija siekia užtikrinti vienodas tiesiogines išmokas visiems ES ūkininkams. „Ir …Тег «Далее»

2020-01-18

Vėl startuoja šviečiamoji gyvulininkystės programa vaikams ir jaunimui

2020 01 17 Visų šalies apskričių ugdymo įstaigos nuo sausio 17 d. iki vasario 17 d. gali teikti paraiškas dalyvauti šviečiamojoje gyvulininkystės programoje. Programa, skatinti susidomėjimą gyvulininkyste, skirta darželinukams, pradinukams bei 5-8 klasių moksleiviams. Programą įgyvendina Žemės ūkio ministerija  ir Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra. Programos metu vaikai ir jaunimas bus supažindinti su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų …Тег «Далее»

2020-01-18

Lietuvos stendas Berlyne – ne tik maisto produktų, bet ir politinių susitikimų vieta

2020 01 17 Žemės ūkio ministras Andrius Palionis šiandien Berlyne (Vokietija) susitiko su Moldovos ir Ukrainos delegacijų vadovais, su kuriais aptarė aktualiausius žemės ūkio klausimus. Pirmieji tarptautinėje žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės parodoje „Žalioji savaitė 2020“ įrengtame Lietuvos stende apsilankė Vokietijos žemės ūkio ministrė Julija Kliokner, ES žemės ūkio komisaras Janušas Vojciechovskis ir Berlyno meras Michaelis Miuleris. Susitikime su Moldovos žemės ūkio, regioninės plėtros ir aplinkos ministru Ion Perju aptarti svarbiausi abiem šalims žemės ūkio klausimai ir …Тег «Далее»

2020-01-18

Efektyviai aplinkosaugai ir klimato kaitos iššūkiams – absoliutus Vyriausybės prioritetas

2020 01 17 Vyriausybė parengė 2021–2030 metų Nacionalinį pažangos planą (NPP), kuriame nustatyti pagrindiniai ateinantį dešimtmetį valstybėje siektini pokyčiai, jie turėtų užtikrinti pažangą socialinėje, ekonominėje, aplinkos, saugumo ir kitose srityse. Pagrindinis dėmesys šiame plane skiriamas klimato kaitos ir aplinkosaugos iššūkiams. Ypatingą indėlį formuojant Lietuvos ilgalaikius aplinkosaugos tikslus įnešė šioje srityje veikiančios visuomeninės organizacijos. „Šiandieniniame pasaulyje aplinkos ir klimato kaita yra įvardijama kaip vienas svarbiausių šio amžiaus iššūkių. Lietuva kaip ir kitos valstybės turi užtikrinti ne tik darnų vystymąsi, …Тег «Далее»

2020-01-17

Prasidėjo „Žalioji savaitė 2020“

2020 01 17 Berlyne šiandien duris atvėrė  85–oji tarptautinė žemės ūkio, maisto produktų ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė 2020“, kurioje Lietuvai atstovauja dvylika gamintojų. Mūsų šalis šioje parodoje dalyvauja jau 18 kartą. Kasmet parodoje „Žalioji savaitė“ demonstruojami naujausi produktai, didelis dėmesys skiriamas ekologiniam žemės ūkiui, sodininkystei, kaimo plėtrai ir atsinaujinantiems ištekliams. Paroda domisi ne tik paprasti lankytojai, bet ir politikai, maisto pramonės atstovai, didmenininkai, mažmenininkai, maitinimo įstaigos, žemės ūkio importuotojai, visų šalių žemės ūkio, miškininkystės, sodininkystės, daržininkystės ir …Тег «Далее»

2020-01-17

Bioekonomika: daugiausia ambicijų turi žemės ūkio sektorius

2020 01 16 Lietuva turi didelį potencialą plėtoti bioekonomiką. Tuo neabejoja Žemės ūkio ministerijoje viešėję Europos biožaliavų pramonės konsorciumo atstovai, kurie su žemės ūkio ministru Andriumi Palioniu ir ministerijos specialistais aptarė aktualius bioekonomikos klausimus ir pristatė parengtą jos  potencialo Lietuvoje studiją. Briuselyje įsikūręs Europos biožaliavų pramonės konsorciumas yra privačios ir viešosios partnerystės su Europos Komisija bendra organizacija, finansavusi jau daugiau kaip 100 įvairių inovatyvių pramonės projektų bioekonomikos srityje. Konsorciumo tikslas yra sukurti bendrą skaitmeninę platformą, kurioje …Тег «Далее»

2020-01-17

Atidedamos Sartų žirgų lenktynės

2020 01 16 Sartų hipodrome Dusetose pirmąjį vasario šeštadienį turėjusios vykti respublikinės žirgų lenktynės dėl šiltų orų atidėtos iki palankesnių orų. „Sartai 2020“ organizacinio komitetas tokį sprendimą priėmė atsižvelgęs į orų prognozes, kurios, anot šio komiteto pirmininko, žemės ūkio ministro patarėjo Gedimino Lapuko, pakeitė visus planus. „Esame bejėgiai prieš gamtą, matome, kad klimato kaita neišvengiamai palietė ir šį puikų, tradicinį renginį.  Realybė yra tokia, kad pirmąjį vasario savaitgalį suplanuotos varžybos neįvyks“, – praneša G. Lapukas. …Тег «Далее»

2020-01-17

Premjeras: Europos investicijų banko sprendimas Vilniuje steigti atstovybę Baltijos šalims – Lietuvos ekonomikos tvarumo įvertinimas

2020 01 16 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Europos investicijų banko prezidentu Werneriu Hoyeriu ir aptarė tolesnio bendradarbiavimo perspektyvas investuojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšas, vykdant renovacijos ir kitus svarbius projektus. Susitikimo pradžioje premjeras pabrėžė, kad pastaraisiais metais Lietuva daug pasiekė: nedarbo lygis išlieka žemas (6 proc.), nuosekliai didėja BVP (3,7 proc.) ir gyventojų pajamos (apie 10 proc.). Taip pat įgyvendintos struktūrinės reformos, pirmą kartą migracijos saldo tapo teigiamas. Lietuva tapo Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos nare, …Тег «Далее»