2020-11-28

Ministerija įspėja apie telefoninius sukčius

2020 11 27 Žemės ūkio ministerija gavo informacijos, kad ūkininkai sulaukia skambučių iš telefoninių sukčių, apsimetančių Žemės ūkio ministerijos, Nacionalinės mokėjimo agentūros, Nacionalinės žemės tarnybos darbuotojais bei bandančių sužinoti ūkininkų banko sąskaitų  ir kitus asmeninius duomenis.  Turima informacija, telefoniniai sukčiai, apsimetantys ministerijos ir jai pavaldžių įstaigų darbuotojais, klausinėja ūkininkų apie turimas žemes, užsiėmimus, kol galiausiai siekia sužinoti banko sąskaitų duomenis. Prašome visų saugoti save ir kitus – neatskleisti konfidencialios informacijos, asmens duomenų. Nei Žemės ūkio ministerija, …Тег «Далее»

2020-11-27

Asmeninė M. Morawieckio padėka šios kadencijos Vyriausybei

2020 11 26 Laikinai einantis Ministro Pirmininko pareigas Saulius Skvernelis susitiko su Vilniuje viešinčiu Lenkijos Vyriausybės nariu, Vyriausybės  kanceliarijos vadovu Michału Dworczyku, kuris perdavė asmeninę Mateuszo Morawieckio padėką už bendradarbiavimą su S. Skvernelio Vyriausybe. Per susitikimą S. Skvernelis pabrėžė, kad dvišaliai santykiai šią kadenciją tapo geriausi per kelis dešimtmečius. Tai yra abiejų valstybių Prezidentų ir Vyriausybių atlikto darbo įvertinimas. „Per pastaruosius kelerius metus Lietuvos ir Lenkijos bendradarbiavimas visose be išimties srityse sustiprėjo, atverdamas naujas galimybes mūsų …Тег «Далее»

2020-11-26

„Kaimas į namus“ – galimybė nusipirkti norimą produktą tiesiai iš ūkio

2020 11 25 Užauginti ar pagaminti produktą yra tik dalis ūkininkų darbo – labai svarbu rasti ir pirkėją produkcijai. Iniciatyva „Kaimas į namus“ skuba į pagalbą ir siūlo gamintojams bei vartotojams susitikti interneto erdvėje. Interneto platforma „Kaimas į namus“ (www.kaimasinamus.lt), kurią šiuo metu administruoja  VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra, Lietuvoje startavo prieš septynerius metus, tačiau jos svarba smulkiesiems žemės ūkio produkcijos gamintojams išryškėjo tik susidūrus su koronaviruso pandemijos grėsme ir karantinu. Ši netradicinė interneto …Тег «Далее»

2020-11-26

Karantinas pratęsiamas iki gruodžio 17 d., tačiau leidžiamas muziejų lankymas

2020 11 25 Atsižvelgdama į nepalankią koronaviruso (COVID-19) epidemiologinę situaciją Lietuvoje ir pasaulyje, Vyriausybė trečiadienį nusprendė pratęsti šalyje galiojantį karantiną iki gruodžio 17 d. Ministrų kabinetas taip pat pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui nuo 2020 m. gruodžio 10 d. leisti muziejų ir galerijų lankymą ne didesnėmis nei 2 žmonių grupėmis. Taip pat bus leidžiamos ekskursijos, kai jose dalyvauja ne daugiau nei 2 asmenys, išskyrus šeimos narius. Muziejai ir galerijos turės užtikrinti ne mažesnį kaip 10 kvadratinių metrų …Тег «Далее»

2020-11-26

Pratęsus karantiną, numatytas ribotas muziejų, galerijų ir ekskursijų lankymas

2020 11 25 Vyriausybė, priėmusi nutarimą dėl karantino Lietuvoje pratęsimo, numatė galimybę nuo gruodžio 10 d. griežtai apibrėžtomis sąlygomis lankytis muziejuose ir galerijose, taip pat dalyvauti ekskursijose. Muziejai ir galerijos galės būti lankomi ne didesnėmis nei 2 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius, kai užtikrinamas 10 kvadratinių metrų muziejaus ar galerijos lankomas plotas vienam lankytojui ir laikomasi ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo tarp asmenų ar asmenų grupių. Taip pat nuo gruodžio 10 d. bus leidžiama rengti ekskursijas, kai …Тег «Далее»

2020-11-26

Kaune bus steigiamas valstybinės svarbos pramonės parkas

2020 11 25 Šiandien Vyriausybė pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pateiktam projektui dėl Kauno Aleksoto inovacijų pramonės parko (AIPP) pripažinimo valstybei svarbiu ir nustatė šio parko teritorijos ribas. Įgyvendinus projektą planuojama įsteigti ir išplėtoti valstybinės svarbos Kauno AIPP, kuris leistų sparčiau didinti šalies verslo konkurencingumą, pritraukti užsienio ir vietos investuotojus, kurti naujas aukštos pridėtinės vertės darbo vietas, skatinti inovatyvią ir tvarią veiklą pramonės ir paslaugų srityse. Pramonės parką numatoma steigti beveik 30,2 ha ploto sklype Kauno miesto savivaldybės …Тег «Далее»

2020-11-25

Nukentėjusiems nuo visų nepalankių klimato reiškinių – lengvatinės paskolos

2020 11 24 Ūkininkai ir ūkiai, per paskutinius trejus metus nukentėję nuo nepalankių klimato reiškinių, nuo gruodžio 1 d. gali kreiptis dėl lengvatinių paskolų pagal priemonę „Paskolos nukentėjusiems nuo nepalankių klimato reiškinių“. Šią priemonę administruoja Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas. Iš viso paskoloms numatyta 2,7 mln. eurų lėšų, o vienas ūkio subjektas gali gauti iki 25 tūkst. eurų paskolą. Rugsėjo pradžioje pradėjus įgyvendinti finansinę priemonę „Paskolos nukentėjusiems nuo nepalankių klimato reiškinių“, iki …Тег «Далее»

2020-11-25

Lietuvos ir Sakartvelo partnerystę sustiprino sėkmingai įgyvendintas ES Dvynių projektas

2020 11 24 Europos socialinio fondo agentūra kartu su Vyriausybės kanceliarija, Vidaus reikalų ministerija ir Valstybės tarnybos departamentu baigė įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) Dvynių projektą, skirtą stiprinti Sakartvelo Valstybės tarnybos biuro gebėjimams įgyvendinant valstybės tarnybos reformą. Vykdant šį projektą, Lietuvos institucijų ekspertai Sakartvelo kolegoms perdavė gerąją patirtį valstybės tarnybos tobulinimo klausimais, bendradarbiavo diegiant modernią žmogiškųjų išteklių valdymo informacinę sistemą, įrankius ir metodus, kuriant personalo valdymo specialistų mokymo programą, tobulinant turto deklaravimo stebėsenos sistemą, organizavo mokymus, pasiūlė nacionalinės teisinės …Тег «Далее»

2020-11-21

Ištirtos mineralinio azoto atsargos dirvožemyje

2020 11 20 Šį rudenį mineralinio azoto (Nmin) atsargų dirvožemyje rasta daugiau negu pernai, tačiau jų kiekiai šalies žemės ūkio naudmenose labai skiriasi. Žemdirbiai, pavasarį tręšiantys savo laukus, turės į tai atsižvelgti. Žemės ūkio ministerijos užsakymu mineralinio azoto stebėseną šalies dirvožemiuose kasmet (rudenį ir pavasarį) atlieka Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro filialo Agrocheminių tyrimų laboratorija. Ilgamečiai mineralinio azoto stebėsenos tyrimų rezultatai leidžia įvertinti po vasaros sezono augalams likusias lengvai įsavinamo azoto atsargas ir numatyti, kiek jų gali …Тег «Далее»

2020-11-21

Kailinių žvėrelių laikytojams – laikinoji valstybės pagalba

2020 11 20 Žemės ūkio ministerija skirs laikinąją valstybės pagalbą kailinių žvėrelių laikytojams. Šiam sprendimui jau pritarė ir Europos Komisija. Pagalba skirta iš dalies kompensuoti prarastas pajamas ir palengvinti sunkumus, su kuriais susiduria pirmine žemės ūkio produkcijos gamyba užsiimantys šinšilų ir audinių laikytojai dėl šiemet įvykusio COVID-19 viruso protrūkio. Žemės ūkio ministerija jau patvirtino laikinosios valstybės pagalbos kailinių žvėrelių laikytojams administravimo ir skyrimo tvarką. Pagalbos dydis atitinkantiems nustatytus reikalavimus kailinių žvėrelių laikytojams – 4 …Тег «Далее»

2020-11-20

Nesąžiningų žalio pieno pirkimo pardavimo veiksmų prevencija bus vykdoma nuotoliniu būdu

2020 11 19 Atsižvelgiant į karantino metu galiojančius apribojimus bei siekiant užtikrinti ūkio subjektų, perkančių parduodančių žalią pieną ir prekiaujančių pieno gaminiais, nesąžiningų veiksmų draudimo prevenciją, planiniai patikrinimai bus atliekami nuotoliniu būdu.  Tinkamiems patikrų rezultatams pasiekti bus prašoma ne tik el. paštu teikti reikiamų dokumentų kopijas, bet ir prisijungti gyvai konsultacijai su VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūros inspektoriais per vaizdo konferencijos platformą. Ūkio subjektai, perkantys – parduodantys žalią pieną, taip pat turi galimybę anonimiškai …Тег «Далее»

2020-11-20

Patikslinta, kokios laisvalaikio paslaugos karantino metu negali būti teikiamos

2020 11 18 Vyriausybė per trečiadienio posėdį pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui aiškiau apibrėžti laisvalaikio, pramogų ir sporto paslaugas, kurioms yra taikomi apribojimai karantino metu. Vyriausybės nutarimu buvo patikslinta, kokioms laisvalaikio, sporto ir pramogų paslaugoms taikomi ribojimai, nustatant, kad draudžiama teikti  laisvalaikio, sporto įrenginių eksploatavimo, sporto klubų, pramogų, poilsio, baseinų, pirčių (išskyrus viešąsias pirtis, skirtas asmenų higienos poreikiams tenkinti), diskotekų, šokių salių, kino teatrų ir kino klubų paslaugas. Šių paslaugų teikimas bus draudžiamas nepriklausomai nuo …Тег «Далее»

2020-11-19

Lietuviški maisto produktai parduotuvių lentynose išlieka konkurencingi

2020 11 18 Spalio mėnesį atlikto tyrimo duomenimis, lietuviškos kilmės produkcijos pasirinkimo galimybės prekybos centruose išliko stabilios. Tai įrodo VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro tyrimas „Produkto grupės procentinė dalis pagal kilmę prekybos tinklų parduotuvėse“, apėmęs penkis didžiuosius Lietuvos prekybos centrus. Buvo tirtos 24 prekių grupės. Tyrimas atskleidė, kad šių metų spalio mėn. palyginti su tuo pačiu laikotarpiu 2019 m., lietuviškos kilmės produktų procentinė dalis didėjo vienuolikoje prekių grupių, mažėjo dešimtyje, o dar trijose išliko nepakitusi.  …Тег «Далее»

2020-11-19

Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė subsidijų schemą verslui gelbėti

2020 11 18 Ekonomikos ir inovacijų ministerija parengė subsidijų schemą nuo COVID-19 pandemijos nukentėjusiam verslui gelbėti. Ministerija yra linkusi kreiptis į Europos Komisiją, kad būtų suderinti visi subsidijoms išmokėti reikalingi dokumentai. Anot ekonomikos ir inovacijų viceministrės Jekaterinos Rojakos, kreipimasis į Europos Komisiją yra daug palankesnė subsidijų teikimo schema negu pradinis variantas – panaudoti valstybės pagalbą de minimis. Jei Vyriausybė pritartų Ekonomikos ir inovacijų ministerijos siūlymams, o Finansų ministerija numatytų galimą finansavimą pagalbos priemonėms, būtų galima greičiau jas įgyvendinti. …Тег «Далее»

2020-11-19

Premjeras sveikina Latviją Nepriklausomybės dienos proga

2020 11 18 Laikinai einantis pareigas Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina Latviją Nepriklausomybės dienos proga.   „Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir žmonių vardu nuoširdžiai sveikinu Jus Latvijos Respublikos Nepriklausomybės dienos proga. Esu įsitikinęs, kad Baltijos vienybė ir bendri tikslai bus stiprinami ir puoselėjami. Tikiu, kad Latvija ir Lietuva toliau bus patikimos partnerės, kurdamos vienybę ir sutarimą. Linkiu santarvės ir klestėjimo visiems Latvijos žmonėms“, – sakoma sveikinime.     Šaltinis: lrv.lt

2020-11-19

Parengtas Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metų minėjimo 2021 m. planas

2020 11 18 Seimui paskelbus 2021 metus Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metais, Vyriausybė patvirtino Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos parengtą Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metų minėjimo planą. Planu siekiama paminėti mokslininko, botaniko, pedagogo, lietuvių kultūrinio sąjūdžio dalyvio, žemaičių raštijos veikėjo ir mokslo terminų kūrėjo, bibliofilo, kunigo pranciškono Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos (1771–1849) 250-ąsias gimimo metines ir pristatyti visuomenei jo palikimą bei atskleisti nuopelnus Lietuvos mokslo raidai, švietimui ir dvasinės kultūros puoselėjimui.   Plane numatytos Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos veiklai skirtos mokslinės …Тег «Далее»

2020-11-18

Miškų priemonei – dar vienas paraiškų teikimas

2020 11 17 Pakoregavus paramos paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemones priėmimo 2020 metais grafiką, gruodžio mėnesį vyks dar vienas paraiškų priėmimo etapas pagal miškų priemonę. Miško savininkai nuo gruodžio 16 d. iki gruodžio 30 d. galės kreiptis paramos pagal KPP priemonės „Investicijos į miško plotų plėtrą ir miškų gyvybingumo gerinimą“ veiklos sritį „Investicijos, kuriomis didinamas miškų ekosistemų atsparumas ir aplinkosauginė vertė“. Kompensacinės išmokos dydis – 343 Eur/ha. Šiais metais …Тег «Далее»

2020-11-18

Vidutinės natūralaus pieno supirkimo kainos spalio mėnesį

2020 11 17 2020 m. spalio mėnesį vidutinė natūralaus (4,27 proc. riebumo ir 3,52 proc. baltymingumo) pieno supirkimo kaina buvo 305,2 Eur už t, 8,4 proc. didesnė, palyginti su praėjusiu mėnesiu (š. m. rugsėjį pieno supirkimo kaina buvo 281,5 Eur už t). Palyginti su praėjusių metų spalio mėn., š. m. spalį pieno supirkimo kaina buvo 4,0 proc. didesnė (2019 m. spalį natūralaus pieno kaina buvo 293,5 Eur/t). Vidutinė bazinių rodiklių pieno supirkimo kaina š. m. spalio mėnesį, palyginti …Тег «Далее»

2020-11-18

Patvirtinti pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos dydžiai

2020 11 17 Žemės ūkio ministerija patvirtino 2020 metų pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos už pasėlius ir ūkinius gyvūnus išmokų dydžius. Ši parama, kurią numatoma pradėti mokėti jau gruodžio mėnesį, skirta palaikyti žemdirbių pajamų stabilumą, didinti lietuviškų žemės ūkio produktų  konkurencingumą bendroje ES rinkoje ir mažinti COVID-19 viruso plitimo sukeltas pasekmes žemės ūkiui. Pereinamojo laikotarpio nacionalinės paramos specialioji išmoka už bulius – 212 Eur už vnt., išmoka už karves žindenes ir telyčias – 111 Eur už vnt., …Тег «Далее»

2020-11-18

Premjeras: glaudus Lietuvos ir Lenkijos ryšys neturi alternatyvų

2020 11 17 Laikinai einantis pareigas Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Lenkijos Prezidentu Andrzejumi Duda ir aptarė pastarųjų metų dvišalio bendradarbiavimo pasiekimus ekonomikos, kultūros bei užsienio ir saugumo politikos srityse. Pasak S. Skvernelio, galima konstatuoti, kad dvišaliai santykiai šią kadenciją tapo geriausi per kelis dešimtmečius. Tai yra abiejų valstybių prezidentų ir vyriausybių atlikto darbo įvertinimas. „Lietuva ir Lenkija yra stipresnės būdamos kartu, todėl negalime leisti, kad mūsų vienybė būtų skaldoma. Privalome tęsti strateginių infrastruktūros projektų įgyvendinimą …Тег «Далее»

2020-11-17

Tyrimas atskleidė pirkėjų požiūrį į ekologiškus produktus

2020 11 16 Spalio pabaigoje atliktas šalies gyventojų ekologiškų produktų pirkimo įpročių tyrimas atskleidė, kad didžioji dalis respondentų pasitiki ekologiškų produktų ženklais, o daugiausia dėmesio ekologiškiems produktams skiria aukštesnio išsilavinimo, jaunesnio amžiaus miestų gyventojai. Tyrimo metu buvo apklausti 1009 respondentai iš visos Lietuvos. Didžioji jų dalis žino, kaip ženklinami ekologiški produktai ir jais pasitiki, tačiau šis pasitikėjimas nėra absoliutus: 29 proc. pasitiki, o 57 proc. pasitiki iš dalies. Labiau ekologiškų produktų ženklais pasitiki jaunesni, aukštesnio išsilavinimo ir didesnių …Тег «Далее»

2020-11-17

Žemės ūkio technikai ir įrangai įsigyti suteikta paskolų už 2,7 mln. eurų

2020 11 16 2019-2020 m. Nacionalinė plėtros įstaiga UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF), įgyvendindama finansinę priemonę „Paskolų žemės ūkio technikai ir įrangai įsigyti, finansuojamų iš grąžintų ir grąžintinų lėšų, teikimas“, 71 žemės ūkio subjektui suteikė paskolų už 2,7 mln. eurų. Vidutiniškai skolintasi apie 38 tūkst. eurų. Lengvatinės paskolos žemės ūkio subjektams, užsiimantiems pirmine žemės ūkio produktų gamyba, buvo teikiamos žemės ūkio technikai ir įrangai įsigyti. Gavėjams buvo taikomos itin palankios sąlygos: iki 72 mėn. laikotarpiui suteikiamos …Тег «Далее»

2020-11-17

Pratęstas tręšimo terminas

2020 11 16 Atsižvelgiant į palankias šių metų rudens sąlygas, aplinkos ministro ir žemės ūkio ministro įsakymu tręšimo mėšlu ir srutomis terminas pratęstas iki šių metų gruodžio 1 d. Visais atvejais draudžiama tręšti ant įšalusios, įmirkusios ir apsnigtos žemės. Tinkamai naudojamas mėšlas ar srutos yra  ypač vertinga trąša dirvožemio savybėms gerinti ir maisto medžiagų, tarp jų – mikroelementų, atsargoms jame gausinti. Tačiau pernelyg gausus, nesubalansuotas ir netinkamu laiku vykdomas tręšimas (kai augalų vegetacija nebevyksta), gali padaryti …Тег «Далее»

2020-11-17

S. Skvernelis: pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms yra kertinis principas valstybės gyvenime

2020 11 16 Lapkričio 16 d. pasaulyje yra minima Tarptautinė tolerancijos diena, kurią 1995 m. paskelbė 28-oji generalinė UNESCO konferencija „Tolerancijos principų deklaracijoje“. „Sutardami, kad pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms yra kertinis principas valstybės gyvenime, galime pasiekti, kad Lietuvoje būtų gera gyventi visiems, nepaisant išvaizdos, elgsenos ar vertybinių skirtumų. Tarptautinė tolerancijos diena mums primena, kad tik puoselėdami kiekvieno žmogaus laisvę būti savimi, įtvirtinsime taiką ir gerbūvį mūsų bendruomenėje“, – sako laikinai Ministro Pirmininko pareigas einantis Saulius Skvernelis. Tarptautinė …Тег «Далее»

2020-11-12

Tradiciniai amatininkai, meistrai ir pameistriai gali gauti valstybės stipendiją

2020 11 12 Žemės ūkio ministerija iki gruodžio 3 d. kviečia tradicinius amatininkus, tradicinio amato meistrus ir pameistrius teikti paraiškas gauti individualią arba edukacinę valstybės stipendiją, siekiančią 390 Eur per mėnesį.  Gauti individualią stipendiją turi teisę tradiciniai amatininkai, tradicinio amato pameistriai, o edukacinę stipendiją – tradicinių amatų meistrai. Pareiškėjas, pretenduojantis gauti stipendiją, per einamuosius metus gali teikti tik vieną paraišką vienos rūšies stipendijai gauti. Individuali stipendija teikiama tradicinio amato, kuriuo užsiima amatininkas ar pameistrys, …Тег «Далее»

2020-11-12

Augo žemės ūkio ir maisto produktų eksportas

2020 11 12 Nepaisant pandemijos keliamų iššūkių, žemės ūkis ir maisto pramonė per pirmuosius tris šių metų ketvirčius išliko šalies ekonomiką stabilizuojančiais veiksniais. Tai rodo išankstiniai Statistikos departamento duomenys. Nepaisant to, kad šių metų sausio – rugsėjo mėnesiais bendras šalies eksportas sumažėjo 6,2 proc., žemės ūkio ir maisto produktų eksportas (palyginti su  2019 m. sausio – rugsėjo mėn.) padidėjo 9,1 proc. Iš Lietuvos pirmus tris šių metų ketvirčius eksportuota žemės ūkio ir maisto produktų už 4301 mln. eurų, …Тег «Далее»

2020-11-12

Vyriausybė pritarė vakcinos nuo koronaviruso iš „Sanofi Pasteur & GSK“ įsigijimui

2020 11 11 Trečiadienį Vyriausybės posėdyje pritarta Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui įsigyti vakciną nuo koronaviruso (COVID-19) iš farmacijos kompanijos „Sanofi Pasteur & GSK“ pagal išankstinę pirkimo sutartį, įsigyjant 1,5 mln. vakcinų dozių. Kartu su kitomis Europos Sąjungos (ES) šalimis Lietuva yra prisijungusi prie Europos Komisijos iniciatyvos, pagal kurią Lietuva galės įsigyti vakciną nuo koronaviruso. Lietuva siekia vakcinų įsigijimus diversifikuoti tarp kelių gamintojų tam, kad kuo greičiau būtų galima pradėti naudoti veiksmingą ir saugią vakciną, registruotą Europos Komisijos …Тег «Далее»

2020-11-12

Vyriausybės kanceliarijos projektas sulaukė įvertinimo tarptautiniuose apdovanojimuose

2020 11 12 Prestižiniuose šalių, miestų ir vietovių rinkodaros ir komunikacijos apdovanojimuose „City, Nation, Place Awards“ Vyriausybės kanceliarijos Lietuvos įvaizdžio grupės projektas „Šalies pristatymo užsienyje strategija 2020-2030 m.“  buvo pripažinta kaip geriausias projektas duomenų panaudojimo (angl. Best use of data) kategorijoje. Finaliniame etape Lietuva varžėsi su Saudo Arabija, Pietų Afrika ir Velsu. Šalies pristatymo strategija buvo įvertinta už sėkmingą suinteresuotų šalių įtraukimą bei išsamų duomenų panaudojimą.   Jungtinėje Karalystėje vykstančiuose apdovanojimuose į finalą buvo patekę šeši „Go Vilnius“, „Keliauk …Тег «Далее»

2020-11-12

Vyriausybė skyrė 20 tūkst. eurų vakcinos nuo koronaviruso atgabenimui į Lietuvą

2020 11 11 Daliai vakcinos nuo koronaviruso (COVID-19) kūrėjų jau įžengus į trečiąją klinikinių tyrimų stadiją, Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) sudaryta speciali darbo grupė pradėjo rūpintis saugiu ir sklandžiu vakcinos atgabenimu ir saugojimu. Ministrų kabinetas per trečiadienio posėdį pritarė SAM siūlymui įsigyti farmacijos kompanijos „AstraZeneca“ vakcinos transportavimo paslaugas ir skirti 20 tūkst. eurų šioms paslaugoms įsigyti. Kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis dalyvaudama bendrame Europos Komisijos organizuojamame vakcinos pirkime, Lietuva jau apsisprendė iš „AstraZeneca“ įsigyti 1,86 mln. vakcinos dozių, kai …Тег «Далее»

2020-11-11

Ministerija ramina kailinius žvėrelius auginančius ūkius ir visuomenę

2020 11 11 Danijoje įsakius sunaikinti visas šalies ūkiuose auginamas audines, nerimas tarp šių žvėrelių augintojų kilo ir Lietuvoje. Žemės ūkio ministerija,  bendradarbiaudama su Valstybine maisto ir veterinarijos taryba (VMVT), atidžiai stebi situaciją ir neplanuoja imtis jokių drastiškų veiksmų naikinant kailinių žvėrelių ūkius. Anot žemės ūkio viceministro Egidijaus Viskonto, situacija nuolat stebima ir šiuo metu nėra jokių prielaidų imtis tokių sprendimų, kokių ėmėsi Danija. „Kalbamės su kailinių gyvūnų augintojais, stebime situaciją ir darome viską, kad virusas …Тег «Далее»