2020-05-30

Lietuvos ir Vokietijos žemės ūkio ministrų dėmesys – žemės ūkio srities prioritetams

2020 05 29 Penktadienį žemės ūkio ministras Andrius Palionis ir Vokietijos Federacinės Respublikos maisto ir žemės ūkio ministrė Julija Kliokner (Julia Klöckner) vaizdo konferencijoje aptarė  Vokietijos pirmininkavimo ES (Europos Sąjungos) tarybai prioritetus žemės ūkio srityje. Vokietijai pirmininkaujant ES Tarybai jai teks dar Kroatijos pirmininkavimo metu pradėti darbai ir kilę iššūkiai, tarp kurių – COVID-19 pandemijos sukeltos krizės padarinių įveikimo priemonės, derybos dėl naujojo ES biudžeto ir ES Bendrosios žemės ūkio politikos paramos tęstinumo užtikrinimas. Esamų ir …Тег «Далее»

2020-05-29

Augo lietuviškų gyvūninės kilmės maisto produktų eksportas

2020 05 28 Nepaisant COVID-19 pandemijos, Lietuvos gamintojai per keturis šių metų mėnesius eksportavo 14 proc. daugiau gyvūninės kilmės produkcijos nei tuo pačiu laikotarpiu 2019 metais. Lietuva šiais metais iš viso jau eksportavo daugiau kaip 76 tūkst. t mėsos, pieno, žuvies, kiaušinių bei jų produktų. Europoje ir visame pasaulyje itin vertinamos lietuviškos jautienos eksportas, palyginti su tuo pačiu praėjusių metu laikotarpiu, padidėjo 3 proc. Daugiausia jautienos eksportuota į Norvegiją (446 t) ir Ukrainą (250 t). Suderinus veterinarinio sertifikato …Тег «Далее»

2020-05-29

Iniciatyva „Ačiū, Lietuva!“ subūrė rekordinį skaičių muzikinių kolektyvų

2020 05 29 Pirmadienį visoje šalyje vyksianti padėkos akcija „Ačiū, Lietuva!“ sulaukė rekordinio susidomėjimo ir palaikymo iš visų savivaldybių – iki šiol norą dalyvauti renginyje pareiškė 400 muzikinių kolektyvų iš 55 savivaldybių, ir šis sąrašas dar nėra baigtinis. Prie savanoriškos ir neatlygintinos iniciatyvos, kuria bus dėkojama geradariams, sėkmingai padėjusiems įveikti pirmąją COVID-19 bangą, muzikiniai kolektyvai labai aktyviai jungėsi visą šią savaitę. „Tikrai nesitikėjome, kad ši iniciatyva išaugs iki tokio didelio masto renginio ir muzika skambės nuo …Тег «Далее»

2020-05-29

Premjeras reiškia užuojautą dėl tarnybos metu žuvusio policijos pareigūno

2020 05 29 Dėl tarnybos metu žuvusio policijos pareigūno Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. „Tai labai skaudi žinia tiek Lietuvos policijos bendruomenei, tiek ir visuomenei. Ši tragedija dar kartą parodo, koks rizikingas ir pavojingas pareigūnų darbas. Neabejoju, kad kaltininkas sulauks deramo atpildo, o policijos vadovybę raginu kruopščiai išanalizuoti situaciją bei imtis visų būtinų priemonių tam, kad pareigūnai būtų maksimaliai apsaugoti“, – sako premjeras. Šaltinis: lrv.lt

2020-05-28

Vaizdo konferencijoje ministras A. Palionis ir Vokietijos žemės ūkio ministrė aptars aktualiausius klausimus

2020 05 28 Penktadienį įvyks žemės ūkio ministro Andriaus Palionio ir  Vokietijos Federacinės Respublikos maisto ir žemės ūkio ministrės Julijos Kliokner (Julia Klöckner) vaizdo konferencija. Ministrai ketina aptarti Europos Sąjungos (ES) valstybių narių prioritetus, į kuriuos bus atsižvelgta Vokietijai pirmininkaujant ES Tarybai, COVID-19 pandemijos sukeltos krizės padarinių įveikimo priemones, derybas dėl daugiametės finansinės perspektyvos bei kitus su ES Bendrosios žemės ūkio politika susijusius klausimus.  Vokietija ES Tarybai pirmininkaus š. m. liepos – gruodžio mėn. …Тег «Далее»

2020-05-28

Utenos ir Zarasų rajonų vandens telkiniai praturtinti ežeriniais sykais

2020 05 28 Šiomis dienomis į Utenos ir Zarasų rajonų vandens telkinius išleista 230 tūkst. paaugintų ežerinio syko jauniklių. Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, siekdama gausinti žuvų išteklius, intensyviai vykdo pavasarinius ežerų ir kitų vandens telkinių įžuvinimo darbus.  Po 90 tūkst. jauniklių išleista į Alaušo ežerą (Utenos r.) ir Antalieptės marias (Zarasų r.), dar 50 tūkst. – į Vencavo ežerą (Zarasų r.).  Sykai Lietuvoje veisiami nuo 2000 metų. Anksčiau vandens telkiniai buvo žuvinami …Тег «Далее»

2020-05-28

Dėl COVID-19 epideminės situacijos nukentėjusiam žemės ūkio sektoriui – dar 174 mln. Eur

2020 05 27 174 mln. Eur – tiek valstybės biudžeto lėšų skirta mažinti neigiamas koronaviruso pandemijos ir karantino sukeltas pasekmes žemės ūkio ir maisto sektoriui. Tam trečiadienį pritarė Vyriausybė. Kiek anksčiau, siekiant išsaugoti žemės ūkio sektoriaus likvidumą ir didinti finansinių paslaugų prieinamumą bei sumažinti skolinimosi kaštus, taip pat sudaryti sąlygas kompensuoti palūkanas ir garantinę įmoką tiems ūkio subjektams, kurie nebegali pretenduoti į jų kompensavimą, buvo skirta dar 52 mln. Eur. Žemės ūkio ministerijos pagalbos patyrusiems nuostolių dėl COVID-19 …Тег «Далее»

2020-05-28

Premjeras sveikina Azerbaidžaną Respublikos dienos proga

2020 05 28 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Lietuvos Vyriausybės vardu nuoširdžiai sveikina Azerbaidžano žmones Respublikos dienos proga. „Šiais metais šventė bus kitokia dėl COVID-19 pandemijos, kuri smogė mūsų šalims. Ji yra išmėginimas mūsų šalių sveikatos sistemoms, ekonomikos atsparumui. Vis dėlto esu įsitikinęs, kad nacionalinių vyriausybių inovatyvūs sprendimai leis mums išspręsti pandemijos keliamus iššūkius. Esame pasirengę tęsti mūsų sėkmingą dvišalį ir tarptautinį bendradarbiavimą, remdamiesi pasitikėjimo ir abipusės pagarbos principais“, – sakoma premjero sveikinime.   Šaltinis: lrv.lt

2020-05-28

Karantino sąlygos darosi švelnesnės

2020 05 27 Vyriausybė, atsižvelgusi į epidemiologinę situaciją šalyje, šiandien posėdyje priėmė sprendimą pratęsti karantino režimą iki birželio 16 dienos 24 val., tačiau sušvelninti karantino sąlygas. Numatyta, kad artimiausiu metu bus didinamas leistinas žiūrovų ir dalyvių skaičių renginiuose bei ilginamas restoranų, kavinių ir kitų maitinimo įstaigų darbo laikas. Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio teigimu, švelninamos karantino sąlygos atskleidė, kad nepaisant mažėjančių apribojimų žmonės ir toliau elgiasi atsakingai, todėl galima palaipsniui grįžti į įprastą gyvenimo ritmą. „Žmonės atsakingai …Тег «Далее»

2020-05-27

Planuojama paremti su realizacijos problemomis susiduriančius daržovių augintojus

2020 05 26 Siekdama padėti šalies daržovių augintojams, kurie dėl užsidariusio viešojo maitinimo sektoriaus visoje Europos Sąjungoje neteko galimybės realizuoti savo produkcijos ir yra priversti ją nemokamai atiduoti labdarai arba kompostuoti, Žemės ūkio ministerija siūlo paremti daržininkus. Šis siūlymas trečiadienį bus svarstomas Vyriausybės pasitarime.  Planuojama, kad bendra pagalbos suma iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų galėtų siekti apie 2 mln. Eur. „Suprantame situaciją, dalis daržovių augintojų dėl pandemijos susiduria su realizacijos problemomis, tad ieškome galimybių jiems …Тег «Далее»

2020-05-27

Lietuvos vandens telkiniai įžuvinti lydekomis

2020 05 27 Balandžio – gegužės mėn. net 3 mln. Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Ignalinos, Laukystos ir Simno žuvivaisos skyriuose dirbtinai išveistų paaugintų lydekaičių išleista į Lietuvos ežerus, tvenkinius ir marias. Pavasariniai lydekų įveisimo darbai buvo intensyviai vykdomi visoje šalyje. Plėšrūnėmis praturtinti vandens telkiniai Alytaus, Anykščių, Biržų, Druskininkų, Elektrėnų, Jurbarko, Lazdijų, Pagėgių, Pakruojo, Plungės, Rokiškio, Zarasų, Širvintų, Švenčionių, Molėtų, Trakų, Utenos, Varėnos, Vilniaus, Zarasų ir kituose rajonuose. Šiomis žuvimis papildyti net 22 Ignalinos rajono …Тег «Далее»

2020-05-27

Specialiųjų poreikių turintys vaikai galės lankyti artimiausią mokyklą, numatyta stiprinti pagalbos sistemą bendrosioms mokykloms

2020 05 27  Vyriausybė pritarė Švietimo įstatymo pakeitimams, kurie naikina diskriminuojančias nuostatas specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems vaikams: jie galės lankyti artimiausią jo gyvenamoje vietoje esančią bendrąją mokyklą, bus priimami visiškai lygiais pagrindais su kitais mokiniais. Taip pat gerokai išsiplės pagalbos sistema mokyklose. Numatoma galimybė, kad pamokose bei kitose mokinių veiklose dalyvautų du mokytojai, švietimo pagalbos specialistai, mokinio padėjėjai, numatoma daugiau alternatyvios komunikacijos priemonių, kai mokykloje ugdomas regėjimo ar klausos negalią turintis mokinys. Naujos Švietimo įstatymo nuostatos būtų įgyvendinamos …Тег «Далее»

2020-05-27

Visi sveikatos priežiūros specialistai turės įgyti licencijas

2020 05 27 Vyriausybė šiandien posėdyje pritarė, kad nuo 2023-ųjų metų galėtų dirbti tik licencijas įgiję sveikatos priežiūros specialistai. Taip visiems mūsų šalies sveikatos priežiūros sistemoje dirbantiems medikams, teikiantiems bet kokias gydymo ir sveikatinimo paslaugas, galiotų vienodi reikalavimai. Be to, nauja tvarka leistų užtikrinti aukštesnę teikiamų paslaugų kokybę ir saugumą.   Siūlomas licencijavimo modelis nėra naujiena. Iki šiol Lietuvoje pagal jį buvo licencijuojami gydytojai, slaugytojai, akušeriai, gydytojai odontologai ir burnos priežiūros specialistai. Dabar pokyčiai paliestų ir kitus sveikatos …Тег «Далее»

2020-05-27

GPM lengvatos norintiems įgyti naują profesiją

2020 05 27 Siekiant paskatinti Lietuvos gyventojus greičiau persiorientuoti su iššūkiais susiduriančioje šiandieninėje darbo rinkoje, persikvalifikuoti, jei to reikia  ar sudaryti galimybes įgyti papildomą profesiją – Vyriausybė pritarė Finansų ministerijos parengtam Lietuvos Respublikos gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 21 straipsnio pakeitimo įstatymo projektui ir pateikė jį toliau svarstyti Seimui. Projekte siūloma išplėsti šiuo metu galiojančią gyventojų pajamų mokesčio lengvatą ir suteikti galimybę susigrąžinti dalį sumokėto pajamų mokesčio už per 2020 ir vėlesnius kalendorinius metus patirtas išlaidas už formalųjį profesinį …Тег «Далее»

2020-05-26

Lietuvos pieno perdirbimo įmonės aktyviai naudojasi privataus sandėliavimo priemonėmis

2020 05 26 Lietuvos pieno pramonės įmonės teikia paraiškas privačiam sviesto, nugriebto pieno miltelių ir sūrių sandėliavimo paramai gauti. Nuo paraiškų pateikimo pradžios – gegužės 7 dienos – jau gauta vienuolika  paraiškų. Iš šių vienuolikos paraiškų septynios – sviesto  privataus sandėliavimui   – 1307  tonos; dvi paraiškos privataus nugriebto pieno miltelių sandėliavimui  – 536 tonos; dvi paraiškos sūrių privataus sandėliavimui  – 819 tonų. Tikimasi, kad šiomis galimybėmis pasinaudos ir daugiau mūsų šalies įmonių. Paskutinė paraiškų pateikimo diena …Тег «Далее»

2020-05-26

Jauniesiems ūkininkams – beveik 17 mln. Eur

2020 05 26 Jaunieji ūkininkai, norintys modernizuoti ir stiprinti savo ūkius, nuo birželio 1 d. iki liepos 31 d. galės teikti paraiškas pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos (KPP) priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama jaunųjų ūkininkų įsikūrimui“. Šiam paraiškų rinkimo etapui skirta 16 866 963 Eur paramos suma. Galima paramos suma vienam paramos gavėjui – 40 tūkst. Eur, kompensuojant 100 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų, išmokant ją 2 dalinėmis išmokomis. Svarbu tai, kad šios dalys pakilo: …Тег «Далее»

2020-05-26

Šalies ekonominė situacija stabili, matomas karantino atpalaidavimo efektas

2020 05 26 Naujausi duomenys rodo, kad šalies ekonominė situacija išlieka stabili, pastebimas karantino atpalaidavimo efektas. Darbo rinka Praeitą savaitę įdarbintų asmenų skaičius nuosekliai didesnis nei atleistų: samdomą darbą pradėjo 224 asmenimis daugiau nei baigė. Svarbu, kad kaip ir ankstesnę savaitę įdarbinimo atvejai viršijo atleidimus visuose ekonominės veiklos sektoriuose. Sparčiausiai apdraustųjų skaičius augo keliuose labiausiai karantino laikotarpiu nukentėjusiuose sektoriuose (apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos, administracinės ir aptarnavimo veiklos) – juose apdraustųjų skaičiaus augimas viršijo 1 proc. Nuo mėnesio …Тег «Далее»

2020-05-26

Premjeras sveikina Sakartvelą Nepriklausomybės dienos proga

2020 05 26 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis Lietuvos Respublikos Vyriausybės vardu sveikina Sakartvelo žmones Nepriklausomybės dienos proga.   „Šiais metais šventė bus kitokia dėl COVID-19 pandemijos, kuri smarkiai smogė mums visiems. Tai išmėginimas mūsų šalių sveikatos sistemoms, ekonomikos atsparumui bei žmonių ir valstybių tarpusavio solidarumui. Vis dėl to, esu įsitikinęs, kad nacionalinių vyriausybių inovatyvūs sprendimai leis mums išspręsti pandemijos keliamus iššūkius, ir krizė mus sustiprins. Lietuva įsipareigojusi toliau remti Sakartvelo teritorinį vientisumą, suverenumą ir jo europinius bei euroatlantinius …Тег «Далее»

2020-05-25

Naujų darbo vietų kaime sukūrimui – ypatingas dėmesys

2020 05 25 Siekdama sumažinti koronaviruso pandemijos pasekmes, bedarbystę ir socialinę atskirtį regionuose, skatindama jaunas šeimas kurtis kaime, Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) naujų verslų ir darbo vietų kaime sukūrimui šiemet skiria ypatingą dėmesį. Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Ūkio ir verslo plėtra“ veiklos sritį „Parama ekonominės veiklos pradžiai kaimo vietovėse“ verslo planams kaime įgyvendinti 2020 metams ŽŪM ne tik numatė 25 mln. eurų, bet ir palengvino paramos teikimo taisykles.  Pareiškėjai 2014-2019 metais pagal …Тег «Далее»

2020-05-25

Parama žvejybos ir akvakultūros produktų perdirbimui

2020 05 25 Labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, užsiimančios arba planuojančios užsiimti žuvininkystės ir (arba) akvakultūros produktų perdirbimu, nuo pirmadienio kviečiamos teikti paraiškas pagal Lietuvos žuvininkystės sektoriaus 2014−2020 m. veiksmų programos priemonę „Žvejybos ir akvakultūros produktų perdirbimas“. Šiam paramos paraiškų priėmimo etapui skiriama 4 500 000 eurų. Didžiausia galima suma projektui yra 1 200 000 eurų. Projektams įgyvendinti gali būti suteikiama iki 50 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Likusios projekto tinkamų išlaidų dalies (50 proc.) bei visų netinkamų …Тег «Далее»

2020-05-25

Premjeras reiškia užuojautą dėl laisvės kovotojo Vytauto Bukausko mirties

2020 05 25 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis reškia  užuojautą dėl žinomo Lietuvos laisvės kovotojo, politinio kalinio ir tremtinio Vytauto Bukausko mirties. „Visas šios taurios asmenybės gyvenimas buvo skirtas kovai už laisvę, už pamatinių vertybių išsaugojimą. Dėl skaudžios netekties nuoširdžiai užjaučiu artimuosius, visus, kuriems svarbūs Tėvynės idealai“, – sakoma premjero užuojautoje.            Šaltinis: lrv.lt

2020-05-25

Už įveiktą pirmąją koronaviruso bangą visiems geradariams tarsime „Ačiū, Lietuva“

2020 05 25 Kitą pirmadienį, birželio 1 d., visoje šalyje vyks visuotinė akcija „Ačiū, Lietuva“, kuria bus dėkojama Lietuvos žmonėms už sėkmingai įveiktą pirmąją COVID-19 bangą ir raginama išlaikyti susitelkimą bei viltį, kad ryžtingai būtų įveikti ir kiti ateityje dar laukiantys iššūkiai. Birželio 1 d. 17.00 val. akcija „Ačiū, Lietuva“ nuskambės muzikos garsais visoje šalyje: miestų ir miestelių skveruose, aikštėse ar parkuose, ant administracinių ir kultūros įstaigų stogų.  „Lietuva su muzika iškovojo Laisvę prieš 30 metų. …Тег «Далее»

2020-05-23

Ministras A. Palionis: „Mobili skerdykla – pagalba ūkininkams ir gyvūnų gerovės užtikrinimas“

2020 05 22 Lietuvoje jau ne vienerius metus diskutuojama apie ūkininkams reikalingas mobilias skerdyklas, tačiau ši paslauga vis dar nėra teikiama. Ieškodama galimybių, kaip būtų galima ūkininkams finansuoti tokių skerdyklų įsigijimą, Žemės ūkio ministerija pasiūlė Finansų ministerijai įtraukti tokią priemonę į rengiamą ilgalaikės ekonomikos skatinimo planą. Žemės ūkio ministras Andrius Palionis įsitikinęs, kad mobilios skerdyklos būtų didelė pagalba ūkininkams, ypač smulkiesiems, kurie nori tiekti į rinką savo produkciją, bet neturi galimybių įsirengti stacionarios skerdyklos savo ūkyje. …Тег «Далее»

2020-05-23

Šešėlinė ekonomika karantino metu: sumažėjo prekybos mėsa šešėlis, sulaikyta daugiau tabako kontrabandos, išaugo darbo santykių pažeidimų skaičius

2020 05 22 Nelegalaus darbo pažeidimų skaičius šiemet išaugo iki 58 proc. tikrintų atvejų (pernai tuo pačiu laikotarpiu šis rodiklis buvo 25 proc.). Pavėžėjimo srityje pažeidimų šiemet rasta net 80 proc. patikrinimo atvejų. Per puspenkto mėnesio šiemet sulaikyta dvigubai daugiau kontrabandinių cigarečių, palyginti su visais 2019 metais, nors tyrimų atlikta perpus mažiau. Mėsos ir jos gaminių vartojimas šalyje kovą–balandį sumažėjo 20–30 proc., tačiau pardavimo apimtis didesnė nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Šie klausimai aptarti Šešėlinės ekonomikos mažinimo koordinavimo komisijos sektoriniame …Тег «Далее»

2020-05-23

Vyriausybė imasi iniciatyvos plėtoti futbolo sporto infrastruktūrą Vilniuje

2020 05 22 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pavedė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai išnagrinėti futbolo sporto plėtrai reikalingos infrastruktūros poreikį Vilniuje ir iki 2020 m. gegužės 26 d. pateikti Vyriausybės kanceliarijai galimas jos vystymo alternatyvas. Tai padaryta atsižvelgiant į tai, kad Viešųjų pirkimų tarnyba įpareigojo nutraukti Nacionalinio stadiono koncesijos konkursą, ir į priimtą Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą. „Kaip jau sakėme ne kartą, Vyriausybės nutarimas dėl įsipareigojimo dalyvauti projekte niekada nebuvo keičiamas. Nesikeitė tiek Vyriausybės pozicija, …Тег «Далее»

2020-05-23

Lietuvos pastangoms kovoje su COVID-19 – pasaulio valstybių dėmesys

2020 05 21 Vyriausybės kanceliarijoje įvyko vaizdo konferencija „COVID-19: Lithuania’s response“ („Lietuvos atsakas į COVID-19“), kurioje dalyvavo atstovai iš daugiau nei 80 pasaulio šalių – Lietuvai akredituoti ir Lietuvoje reziduojantys ambasadoriai, diplomatinių atstovybių ir konsulinių įstaigų, tarptautinių organizacijų atstovybių Lietuvoje vadovai. Vaizdo konferenciją surengti Užsienio reikalų ministeriją ir Vyriausybės kanceliariją paskatino pastaruoju metu išaugęs kitų šalių susidomėjimas Lietuvos gerąja patirtimi kovojant su koronavirusu, ir ypač pastangos, leidusios trims Baltijos šalims – Lietuvai, Latvijai ir Estijai – pirmoms pasaulyje atverti valstybių …Тег «Далее»

2020-05-22

Kiaulių laikytojams bus kompensuotos įsigytos biologinio saugumo priemonės

2020 05 21 Kiaulių laikytojai nuo birželio 1 d. vėl galės teikti paraiškas ir gauti valstybės pagalbą biologinio saugumo priemonių įsigijimo išlaidoms kompensuoti. Šiai de minimis pagalbai iš viso skiriama 400  tūkst. Eur. Pareiškėjams atlyginama iki 90 proc., bet ne daugiau kaip 900 Eur vienam pareiškėjui, biologinio saugumo reikalavimų įgyvendinimui užtikrinti reikalingų priemonių įsigijimo išlaidų. Tinkamos finansuoti yra išlaidos, patirtos nuo 2020 m. sausio 1 d. iki paraiškų pateikimo dienos. Jei lėšų poreikis pagal …Тег «Далее»

2020-05-21

Europos dėmesys – biologinei įvairovei ir tvariai maisto sistemai

2020 05 21 Europa iki 2030 m. ketina pertvarkyti maisto sistemą ir ketvirtadalį visos dirbamos žemės paskirti ekologiniam ūkininkavimui. Trečiadienį Europos Komisija priėmė naujas strategijas: biologinės įvairovės, kuria siekiama grąžinti gamtą į mūsų gyvenimus ir „Nuo ūkio iki stalo“, kurios tikslas – sąžininga, patikima ir aplinkai palanki maisto sistema. Šiomis strategijomis siekiama suvienyti gamtą, ūkininkus, įmones ir vartotojus kartu kurti konkurencingą ir tvarią ateitį. COVID-19 krizė parodė, kokie pažeidžiami tapome dėl vis labiau nykstančios biologinės įvairovės ir kokia …Тег «Далее»

2020-05-21

Premjeras sveikina Tautinių bendrijų dienos proga

2020 05 21 Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sveikina šalies tautinių bendrijų narius Tautinių bendrijų dienos proga. Premjeras šią ypatingą dieną dėkoja žmonėms, skiriantiems savo jėgas ir laiką tam, kad kurtume saugią ir klestinčią Lietuvą. „Visus mus vienija bendra Tėvynė – Lietuva, kurios neatskiriama dalis yra tautinės bendrijos. Lietuvos valstybei ir visuomenei visada buvo ir bus svarbi tautinė ir religinė tolerancija bei pastangos puoselėti savąsias tradicijas. Nuoširdžiai linkiu, kad veikdami išvien padarytume viską, kad Lietuvoje būtų gera …Тег «Далее»

2020-05-21

Vyriausybės įsipareigojimai dėl Daugiafunkcinio komplekso nesikeitė, savivaldybė pati nesuvaldė rizikų

2020 05 21 Vyriausybė nuosekliai laikėsi ir laikosi savo pažadų bei įsipareigojimų dėl Šeškinės Daugiafunkcinio komplekso projekto arba vadinamojo nacionalinio stadiono. Primename, kad pagal iki šiol galiojantį 2015 metų gruodžio 9 dienos nutarimą Vyriausybė yra įsipareigojusi dalyvauti projekte. Nutarime numatytas ir Vyriausybės finansinis prisidėjimas, kurio vertė – 53,392 mln. eurų. Šis nutarimas niekad nebuvo keičiamas. Nesikeitė ir Vyriausybės pozicija, nesikeitė finansinių įsipareigojimų dalis. „Vilniaus miesto savivaldybė nesugebėjo suvaldyti paties proceso ir rizikų, todėl, panašu, …Тег «Далее»